Nešika mě včera upozornil, že vyšlo nové, páté album mých oblíbených Nizozemců. Večer jsem zakoupil a jednou poslechl. Jak už se stalo u některých desek zvykem, měl jsem nutkání popsat své dojmy z alba. Původně jako odpověď na Nešikův e-mail, ale k čemu má člověk blog, když tu píše jednou za měsíc, žeano. Takže opět takový music-live-feel-blog.

Sharon den Adel

Sharon den Adel

Nová deska – The Unforgiving – vyšla po čtyřech letech a několika dětech :-). Adélka (Sharon den Adel) odkojila druhé dítko a vrhla se s vervou sobě vlastní k mikrofonu. Jak to dopadlo? Opět jen několika slovy a pocity.

Shot In The Dark
V pomalejších pasážích zní její hlas strašně naléhavě a smutně, až má člověk chuť ji obejmout a dát jí lízátko 🙂 Ale když se opře do refrénu, naskočí husí kůže.

In The Middle Of The Night
Taková halekačka. Příjemně zpestřující smyčce ve sloce, našlápnutý refrén.

Faster
Pecka hraná v rádiích a slyšená iks-krát, což jí u mě ale neubírá na síle. Moje TOP THREE.

Fire and Ice
Smutná, křehká skladba. V úvodu mi harmonický postup s hlasem připomněl Alanis Morisette.

Iron
Sice čtyři klasické akordy, ale našlapané jako sud zelí. Tohle tipuju na jednu ze svých tzv. auto-poslechovek.

Where is the Edge
Mrazivka. Jak by řekl bývalý spolužák „Refren jak cyp“ 🙂 – další TOP THREE.

Sinead
Akordy ve sloce jako z Somewhere z desky The Silent Force, ale to brzy přejde a pomalu rozjíždějící se vlak se změní v Pendolíno. Ve druhé sloce je to ale více popík, než je mi milé.

Lost
Co to? Tady někdo krade od Hetfilda. Začátek jako Nic ine, mamo. A dokonce i ta druhá půlka sóla lehce připomíná to metallické. Španělka to příjemně zpestřuje.

Murder
Silný refrén. Líbí.

A Demon’s Fate
Výplň. Na můj vkus příliš smyčců.

Stairway to the Skies
Krásná, tklivá balada na závěr. Mráz po zádech, tohle já můžu. TOP THREE.

Díky. Budu se těšit na další.

Vyloženě mi tam žádná písnička nevadí. Tedy kromě jedničky, ale ta tam asi musí být 🙂

Jsem zvědav, jestli se zadaří návštěva koncertu v říjnu v Praze. Slyšet a vidět Sharon živě by nemuselo být špatné. Koncert má být v kulturním centru Vltavská. Nechápu. V tomhle sálku chtějí pořadatelé provozovat gothic rock? No jak myslíte. Ale až vám to spadne, Máchalové, nemůžete říct, že jsem to neříkal 😉