Hydra

Hydra

Po 3 letech vyšlo nové album mých oblíbenců Within Temptation. Byl jsem zvědav, s čím přijdou a na co si budu podupávat v březnu v Praze. Hned zpočátku jsem se modlil, aby tam nebylo moc písniček typu Sinead, kterou mám sice rád, ale ke stylu WT mi prostě nesedí. Jak se dívám do playlistu, je tam dost featů. A aby tu alespoň jednou za čas něco vyšlo, dovolím si sem nahrnout své dojmy z prvního poslechu čerstvé novinky.

Let Us Burn

Start. Syntezátory připravit! Kytary nažhavit! Adel je při síle. Pak přijde refrén, který to… Zabije. Uřvané. Moc. Nuda.

Dangerous

Dobrý spodek, ale ta kytara ve frázi mi k tomu nesedi. A ty perkuse v přechodech už vůbec ne! Ale refrén je celkem nářez. Ten chlap má divný hlas. Když to porovnám třeba s Evanescence a Bring Me To Life.

And We Run

No… Každý refrén nemusí být válivý nářez. Tady se to zastaví a hrne jako obrovská hromada sněhu na silnici před sypačem… A opět ten hnusný chlapský hlas. Ale bože… Rap??? Proč mi tohle dělají… Ne. Nelíbí.

Paradise

Slyšel jsem a viděl klip. Zajímavé spojení dvou zajímavých hlasů. Smyčce na začátku líbí. I celý ten úvodní motiv. Jasná rádiovka. Refrén mi něco připomíná, ale vůbec to nevadí. A protože to slyším už podruhé, podupávám si nohou. Což budu pravděpodobně po týdnu dělat u většiny skladeb.

Edge of the World

Ale božínku, to začíná jako Rent od Pet Shop Boys. Živě vidím pokoj nasvícený světlem svíček, víno a dvojici  čtoucí si romanticky navzájem ze svých očí. Ale kdepak jste kur… dali ten starý dobrý Gothic Rock?!

Silver Moonlight

Začátek se pěkně rozjíždí. To mám na WT rád. A refrén? Přesně! Jako za starých dobrých časů Iron. Oh… Wait… Vždyť ten refrén… No dobře, troška inspirace nezaškodí, i když tady je to víc než zřejmé. Pojďme dál.

Covered By Roses

Ale no tak! Co je to za popík? Méně úspěšná sestra Katy Perry? Tohle si určitě rád poslechnu při předjíždění ve stopadesáti na dé jedničce. Víc k tomu nemám.

Dog Days

Psích dnů mám tak pět do týdne. Až zas nějaký přijde, tohle si pustím do sluchátek a třeba mi to zvedne náladu. Jinak mi přijde, že WT už nemají kde lovit a filtrují několikrát převařenou destilovanou vodu…

Tell Me Why

Začátek zněl tak slibně. Sloka s tou dvojkopákovou masturbací se mi ale nelíbí. Refrén zní jako cokoli jiného od WT. Ale do auta to bude dobré.

While World Is Watching

Slaďák na závěr, to se hodí. To moje rozbité srdce a polámaná mysl potřebuje a má ráda 🙂 Ale jo, jako závěr to beru. Sice je to takový obyčejný popík, který má daleko do hymnických slaďáků jako Stairway to the Sky, nebo Jilian, ale co bych za ty prachy chtěl, že…

 

Resumé? Nějak mi to celé znělo jako jedna velká koule bez jakékoli na první poslech jasné hitovky, nebo něčeho, co by mě zaujalo, jako už zmiňované Stairway to the Skies na minulém albu. Ale třeba jsem jen zbytečně náročný…