Neuvěřitelných 6 let se táhl soudní spor ohledně ukradeného refrénu ve skladbě In Da Yard skupiny Support Lesbiens. Konečně je rozhodnuto. Kalousek vyhrál. Přejme mu to – krást se nemá, ať už tomu někdo říká hudební inspirace, nebo jakkoli jinak. A co si o tom myslí fanoušci skupiny Support Lesbiens? To snad ani nestojí za odkaz. Můj tip na komentář měsíce je ten od fanouška s přezdívkou slayer.

Následuje původní článek z 18. 11. 2002

Podpora

Podobnost čistě náhodná?!

Delší dobu slýchávám z rádia anglicky zpívanou písničku, která je neuvěřitelně podobná skladbě „Chodím ulicí“ Honzy Kalouska. V refrénu se zpívá něco jako „Living with a lend“. Včera jsem konečně zjistil interpreta – je to česká kapela Support Lesbiens. Nejprve jsem si myslel, že jde o nějakou starou předělávku, kterou převzali Supporti i Kalousek, ale jak vidno z diskuse, zřejmě se chlapci trošku „inspirovali“. Nic ve zlém, písnička je to pěkná a líbí se mi víc, než Kalouskův originál:-) ale přece jenom jak říkával Jindra Hojer (nebo kdo), krást se nemá. Jsem zvědav, jestli se někdo vyjádří k mému dotazu v diskusi na jejich webu.

Pro jistotu: ukázku inkriminované skladby si můžete poslechnout zde. Přírodním blondýnkám a technickým analfabetům připomínám, že bez zvukové karty a reproduktorů jim to hrát nebude:-)