Feeds
Webovou čtečku RSS kanálů Bloglines.com používám už poměrně dlouho. Vyhovuje mi ve všech směrech. Jediná věc, která mi vadila, byla nemožnost synchronizace s kapesním zařízením (dříve Windows Mobile, teď iPhone). V praxi to znamenalo, že pokud jsem si přečetl něco na cestách přes komunikátor, doma jsem pak musel proklikávat přečtené články, které se v Bloglines zobrazovaly jako nepřečtené a naopak. Bloglines mají sice mobilní čtečku, ale je třeba být celou dobu online, což může být nepraktické.

Tomu je teď konec.

Minulý týden jsem objevil aplikaci Feeds pro iPhone, která dělá ve spolupráci se čtečkou Google Reader přesně to, co jsem si zatím jen představoval.

Synchronizace Načteno

Po nastavení účtu a stisku tlačítka „Sync“ proběhne první synchronizace. Ta může trvat při větším počtu kanálů poněkud déle, ale je třeba vydržet. Další synchronizace jsou většinou otázkou několika vteřin (samozřejmě mluvím jen a jen o Wifi). Po načtení všech kanálů se můžete s klidem odpojit, protože vše už je takříkajíc doma.

Kanály s novými příspěvky Nové příspěvky v kanále Mobilmania.cz

Obsah příspěvku

Nadpisy i obsahy (kratší, či celé – podle typu kanálu, který vydavatel poskytuje) jsou již bezpečně uloženy v paměti iPhonu. Pokud vás nějaký článek zaujme a vy si jej budete chtít přečíst později, stisknete tlačítko „Star“. Při další synchronizaci se vše samozřejmě přenese i do vaší webové čtečky, tudíž veškeré „hvězdné“ články si můžete přečíst i tam.

Webová čtečka Google Reader

Takže resumé: sbohem, milé Bloglines. Dlouhou dobu jste mi byly dokonalým bratrem, neteří, zetěm i sestřenicí, ale je třeba se posunout dál. Google Reader jsem před časem zkoušel používat, ale nějak mi neseděl. Se dvěma rozšířeními do Firefoxu (Better GReader a Google Reader Watcher) byl bezbolestný přechod otázkou necelé hodinky.