Napad Snížek do kraje.
Hrej si s ním, než roztaje.
Aníž jsme se zeptali,
rady jsme se Dočkali.
Prokop bych vám hlavičky,
jsem však příliš Maličký.

RSS
Touto zmatenou básní, jakoby vyrvanou z ruky a bloku vdechovače zplodin hoření jisté volně rostoucí byliny, jsem chtěl upozornit na právě probíhající NKČI (Nová Kauza Českého Internetu), jejíž životnost odhaduji tak na 14 dní – poskytovat v RSS celé texty článků, či ne?

Až se klucí dohádají a roztrhají si občanky, určitě se dovíme tu jedinou a skutečnou pravdu, ale já mám momentálně jiný problém, který mě v souvislosti s výše zmíněným tématem zajímá.

Když sedím u počítače, čtu si svých oblíbených 83 RSS zdrojů ve webové čtečce Bloglines, na kterou nedám dopustit. Má vše, co potřebuju. Když si chci číst v pohodlí svého pelechu, případně při pobytu na WC (na MDA přes WiFi), mohu použít její mobilní verzi, ale to není příliš pohodlné, proto používám skvělou freewarovou českou čtečku pRSSreader, která umí všechno, co potřebuju a ještě něco navíc. Jenže tady začíná problém. To, co přečtu na PC se mi v PC označí jako přečtené, ale stav přečtenosti či nepřečtenosti se mi nepřenese do mobilní čtečky. Tudíž když přejdu k mobilu, musím nejprve proklikat články, které už jsem četl a rozlišit ty, které jsou nové. Což může být po několika dnech mobilní abstinence docela fuška. Samozřejmě, že to platí i naopak. Ležím-li churav týden na Zahořově loži se čtyřicítkami (myslím samozřejmě teploty 😉 ) a nejsa schopen doplazit se přečíst, co nového ve světě Internetu, ke stolnímu PC, s povděkem listuji v mobilní čtečce. Když pak po vítězství léčiv nad zákeřnými viry opět vykročím jasným krokem vstříc PC, strávím půlhodiny zbytečným klikáním.

A já se ptám chytrých hlav – máte, či dokonce používáte, někdo funkční řešení mého problému? Rád uvítám vaše názory v komentářích pod článkem.

P.S.: A k tématu z básně: ve stolní čtečce preferuji zkrácené verze a v mobilní plné.