Push-up

Co se týče push e-mailu (čti puš ímejlu), byl jsem doposud nepolíbený panic. Věděl jsem sice, že něco takového existuje, zhruba jsem tušil, jak to asi funguje, ale k čemu by mi to bylo, že? Navíc slovíčko push ve mě vyvolává zcela jiné asociace, než nějaká elektronická pošta. Mimochodem, pokud podprsenky push-up mají pomoci slečnám a dámám, které bůh/příroda/marťani/delfíni (nehodící se škrtněte) příliš neobdařili náplní do triček, co by asi dělaly podprsenky typu push-down??? Ale to jsem odbočil.

Pak jsem narazil na stránce jednoho známého z ostravského Palm klubu (kde jsou ty časy…) na odkaz na službu Mail2Web.com. Zaregistroval jsem se, nastavil svůj Asus P525, otestoval a zajásal. Jak jsem jen mohl bez toho žít?!

Abych vám to přiblížil. Kdykoli se „připíchnu“ kabelem k počítači, okamžitě se mi do Asusu přeleje vše, co mám nasměrováno na Mail2web. A ještě lépe. Kdykoli se vyskytnu někde v blízkosti volného Wi-Fi hotspotu (čili doma v podstatě pořád), mám okamžitě všechny nové zprávy ve své kapesní kanceláři. A pokud nemám kabel, ani Wi-Fi v dosahu, je tu ještě možnost (E)GPRS/UMTS. Pokud jste hodně odvážní, můžete v nastavení účtu poskytnout uživatelská jména a hesla ke všem svým e-mailovým schránkám (např. Seznam, Atlas, Gmail, atd). Služba Mail2web pak bude v pravidelných intervalech čmuchat a tahat e-maily k sobě. Jedinou nevýhodu (mimo sdílení hesel) vidím v tom, že nejde nastavit pro jednotlivé účty speciální složky. Tedy – alespoň jsem nepřišel na to, jak.

Ale e-mailama to nekončí. Díky tomu, že jde o Exchange server, můžete mít všude k dispozici svůj kalendář, úkolovník a poznámky. Vše samozřejmě i šifrovaně přes SSL. Dokonalé, ne?

Na závěr malé shrnutí, co služba Mail2Web nabízí:

  • velikost schránky – 1 GB
  • velikost příloh – <=100 MB
  • přístup přes webové rozhraní Outlook Web Access (i v čestině), včetně Outlook Mobile Access
  • možnost synchronizace e-mailů, kontaktů, kalendáře, úkolů s vaším Windows Mobile zařízením, včetně Direct Push (podpora ve WM5 AKU2)
  • serverové filtry zpráv
  • agregace e-mailů – umí vybírat další e-mailové POP3/IMAP4 schránky
  • antivirus, antispam
  • podpora BlackBerry

Někdo si odfrkne, že u nás přece máme taky takovou službu – EOutlook. Ano prosím, máme, ale proč bych měl platit stopade měsíčně, když to můžu mít jinde bez peněz a za ušetřené peníze si můžu koupit sedmičku kvalitního Portugalu, že.

No neberte to zadarmo!