Recyklováno z 20. 12. 2007

Pozor! Tento článek obsahuje ironii a autor se místy snaží vyvyšovat nad ostatní smrtelníky! Je tedy zbytečné psát mu to do komentářů.

Peefko

Zas tu máme předvánoční čas. Doba, kdy bytem voní čerstvě napečené cukroví a vzduchem se nese vůně jehličí a hořících svící na adventním věnci. Doba, na kterou se celý rok těší většina notorických peefkařů, kteří v tento čas nadšeně usedají ke svým strojům, spouštějí program „Malování“, do kterého nahrají některý z obrázků, nalezený v sekci Vánoce na stránkách pohlednice.cz, nebo postcard.cz, který pak doplní vánočním textem (v té nejhorší variantě dokonce rýmovaným, či vtipným) v provedení jásavě žluté, či oranžové a co nejnečitelnějším fontem (v tom „lepším“ případě Comic Sans). Po dokončení díla a po nadmutí se pýchou nad pochvalou od kolegů z kanceláře („..ty Jano, proč ty si nešla na tu grafičku, tebe je v tom skladu škoda…“) spustí poštovní program, vloží své dílko do nové zprávy (samozřejmě nejlépe v BMP), do předmětu napíší „PF 2014“ a do pole Adresa vloží e-mailové adresy všech svých známých i neznámých.

Špatně! Ošklivý oslík!

Pozor, školení!

Platí jednoduchá zásada:

pokud chci posílat zábavnou přílohu více lidem, jejich adresy VŽDY uvedu do pole Skrytá kopie, neboli BCC (blind carbon copy).

 

Konec školení! Vytisknout na A4 fontem Arial o velikosti 80! Proč? Protože ne každý z vašeho adresáře touží po tom, aby se jeho e-mailová adresa dostala dalším iks neznámým lidem. Proč?? Protože je to slušnost. Proč??? Prostě proto!

A to platí po celý rok, nejen o vánocích a nejen pro peefkaře, ale i pro zasílače tzv. zábavných obrázků a veselých pé-pé-esek.

Jakobych v dálce slyšel hlasy těch, které jsem na to už párkrát upozorňoval:

  • „…mi to přišlo a já jsem to jenom přeposlala…“,
  • „…já nemám čas to přepisovat do nějaké kopie…“,
  • „…ty si ale suchar…“.

Co na to říct? Snad jen Oh, fuck, wank, bugger, shitting arsehead and hole.

A na závěr, milé děti, slibovaná soutěž. Stejně jako minule opět vyhlašuji Soutěž o nejpříšernější PF. Vyzývám širokou internetovou veřejnost – zašlete mi na adresu, kterou najdete v kontaktech, nejhorší PF, která jste kdy dostali. Formát JPEG, velikost do 200 kB. Zaslaná PF budou zveřejněna na samostatné stránce (jejíž odkaz zde zveřejním, pokud přijdou alespoň tři). Jaká by to byla soutěž, kdyby se o nic nehrálo. Odesílatel nejhoršího PF (kterého vylosuji za účasti stádního notáře) ode mě obdrží vlastnoručně vytvořené peefko. V Paintbrushi! A to se vyplatí!