Sliboval jsem článek o službě ShoZu.com. Tady je.

Server ShoZu.com vám po zaregistrování, stažení a instalaci aplikace do telefonu umožní vaše fotografie a videa, pořízená mobilním telefonem, v podstatě jedním klikem odeslat na web. V současné době nabízí 26 služeb (namátkou Blogger, Youtube, Flickr, WordPress a další), které si můžete po registraci vybrat a zaktivnit a zaslání obrázku, videa, případně i textu je pak dílem okamžiku. V principu to funguje tak, že si do profilu přidáte některou z nabízených služeb (například Flickr – služba pro sdílení fotografií), ve svém profilu na zvoleném serveru (v tomto případě na Flickr.com) povolíte zasílání pro službu ShuZo, zadáte své uživatelské jméno a heslo a je hotovo.

ShoZu.com - nabídka služeb

V praxi to pak funguje následovně: vidíte zajímavý objekt k vyfocení. Vyfotíte, nebo natočíte. Aplikace, běžící v pozadí vám po ukončení focení nabídne možnost odeslat fotografii na některou ze služeb, které máte definovány v profilu a vy jen kliknete. Služeb můžete mít samozřejmě nadefinováno kolik je libo. Já mám v profilu Flickr, Youtube a zkušebně fotodeník rozjetý na službě WordPress, protože na stávajícím WordPressu na elka.cz se mi to rozjet nepodařilo.

Služba ShuZo je zadarmo, vy „jen“ platíte za datové přenosy. Ideální využití vidím na dovolené v zahraničí, kde fotím a fotím, večer si zajdu na pizzu do nejbližší pizzerie s volným Wi-Fi hotspotem, několika kliky odešlu fotky na fotodeník a moje tchýně v daleké Ostravě radostně zaplesá nad krásami Chorvatska 🙂

Někdo může namítnout, že nemá „chytrý“ telefon. Nevadí. Služba nabízí aplikace nejen pro smartphony, nebo MDA, ale i pro běžné telefony, které umožňují spouštět java aplikace. Seznam kompatibilních přístrojů naleznete tady.

Jde o bezesporu zajímavou službu. Jen nevím, jestli sdělení všech přístupových údajů v podstatě kdekoli je to pravé ořechové, co bych chtěl. Ale možná jsem jen paranoidní.