Asus P525

Před časem jsem se stal spokojeným vlastníkem mobilní kapesní kanceláře Asus P525. Je to skvělá mašinka, která bez odmlouvání plní všechny mé požadavky – ať už si chci smysluplně organizovat čas, sledovat úkoly, mít všude sebou svou poštu nejen když sedím u počítače, nebo když se chci bavit třeba poslechem oblíbeného hudebního alba, případně sledováním svého oblíbeného filmu v podmínkách nepříliš vhodných ke kulturní produkci (ano, myslím WC). Samozřejmě, že umí taky telefonovat a dají se na něm psát SMS 😉

Před časem vyšlo preview novinky s názvem Asus P526, který má narozdíl od mého mít navíc i GPS čip. No sláva, řekl jsem si. Je konec tahání dvou přístrojů. Když člověk bloudí při geocachingu vlhkým houštím, je mu dobrá každá ruka. Leč člověk míní a výrobce mění.

Nejprve mě pánové z firmy AsusTEK naťukli minulý týden zprávou, že novou verzi operačního systému Windows Mobile 6.0 poskytnou sice zdarma, ale jen pro nejnovější modelovou řadu. Marně tam pátrám po svém stroji. Nechápu poprvé.

Následně mě vykutálení pánové z firmy AsusTEK dloubli do žeber další jobovkou v podobě informace o tom, že Asus P526 bude mít procesor TI OMAP 850 s frekvencí 200 MHz, což je všeobecně „oblíbený“ procesor s rychlostí šneka po třešních s mlékem, zapitých koktejlem z rohypnolu (většinou pospává a občas ho to prožene). Připomínám, že můj Asus P525 má Intel na frekvenci 416 Mhz. Nechápu podruhé.

Třetí ránu jsem dostal dnes, kdy jsem při pročítání diskuse narazil na zmínku o absenci Wi-Fi. Nechápu potřetí.

Soudruzi, to myslíte opravdu vážně?

Chcete prodávat za 16900,- včetně DPH přístroj, který je oproti svému předchůdci pomalejší, nemá Wi-Fi, navíc jste dali pryč skvělý ovládací prvek v podobě joysticku a nahradili ho čímsi podivným a čekáte děkovné dopisy nadšených uživatelů? To si tu džípíesku raději budu dál tahat v druhé ruce. Velebnosti, du blejt…