Pocket Informant

Pocket Informant

Včera vyšel Pocket Informant pro iPhone. Na tento skvělý manažer osobních informací jsem se těšil od první zmínky v lednu. Používal jsem jej spokojeně už na strojcích s Windows Mobile a tak mé těšení je vcelku pochopitelné. První verze má sice některé mouchy, ale zatím to vypadá na velice schopný program. Recenzi si přečtete brzy u Jablíčkáře. Já tady chci zmínit záležitost, u které jsem včera večer strávil dvě hodiny, kdy jsem v duchu proklínal producenty programu Pocket Informant, abych nakonec zjistil, že to shnilé je patrně v Google.

Pocket Informant „díky“ současné politice firmy Apple nekomunikuje s vnitřním kalendářem iPhonu, ale používá vlastní databázi. To by vcelku nevadilo, pokud by se připomínky akcí nějakým způsobem dostaly do kalendáře. Nedostanou. Programátoři z Webis to řeší oklikou. Data z Pocket Informantu synchronizují s aplikací Google Calendar (dále jen GCal), kde si lze nastavit upozornění pomocí SMS, e-mailu, nebo tzv popup oknem. Připomínky přes SMS? V praxi to znamená, že musíte být v podstatě celý den online, protože když si přidáte do programu Pocket Informant nějakou akci s připomenutím na aktuální den a okamžitě nesynchronizujete, strejda Gúgl to samozřejmě nezjistí a nic nepřipomene. Tohle už se hůř kouše, ale pro lidi s tarifem „data unlimited“ to zas až takový problém nebude. To by ovšem muselo fungovat!

Jde o to, že když si v GCal nastavíte výchozí typ připomínky na SMS (viz obrázek) a vložíte nějakou akci přímo do GCal, je všechno v pořádku.

Google Calendar - nastavení výchozí notifikace

Google Calendar - nastavení výchozí notifikace

Jakmile se ovšem snažíte dostat data do GCal jiným způsobem, například synchronizací s Outlookem přes Google Calendar Sync, nebo z Pocket Informantu, nastane ta pravá zábava. GCal nastavuje připomínky zřejmě dle vlastního uvážení. Většinou nastaví popup okno, což je jaksi k ničemu.

Google Calendar - chyba v upomínce

Google Calendar - chyba v upomínce

Pokud již synchronizovanou akci editujete např. v Outlooku a změníte čas přípomínky, nastane ještě zajímavější situace, kdy GCal původní připomínku změní na typ SMS a přidá ještě jednu se správným časem, ovšem typu popup. A já se ptám: jsem jediný, kdo si všiml, že soudruzi z NDR někde udělali chybu?

Google Calendar - nechápu to

Google Calendar - nechápu to

Pokud je chyba na mé straně, rád se z komentářů poučím a Velkému Bratru se omluvím. Předem děkuji.