iBluetooth

iBluetooth

Posměváčci, kteří si z vlastníků jablečného telefonu tropili žerty typu „Hele, pošli mi fotku přes blutut – jooo vlastně ten tvůj krám to neumí co HAHAHA“, mají ode dneška o důvod k smíchu méně. Včera vyšla v Cydii aplikace iBluetooth, která umožňuje z iPhonu odeslat a na iPhonu přijmout jakýkoli soubor. Další hráz byla prolomena. „Každý telefon by měl mít bluetoth!“, křičí v pozadí členové sekty RH a mají pravdu. Leč mě je jejich názor celkem ukradený. Ať už to Steve Jobs nepovolil z jakéhokoli důvodu, pro mě je podstatné, že i přesto to půjde. A nakonec možná dojde i na to spárování s externím GPS modulem.

Nalezené přístroje

Nalezené přístroje

V nastavení programu lze měnit název přístroje, viditelnost, automatické zadávání pinu při příjmu souboru, ukládání obrázků v knihovně obrázků, zobrazování skrytých souborů a cestu, kde se automaticky ukládají přijaté soubory.

Přístup do systému

Přístup do systému

Odesláno a přijato

Odesláno a přijato

Jako první veřejná verze má program samozřejmě ještě nějaké mušky. Testoval jsem jej se třemi telefony (Sony Ericsson S500i, Nokia 6020, HTC Kaiser). Odeslání i příjem proběhly naprosto bez problémů. Poprvé. Podruhé už jsem viděl jen jeden z přístrojů. Pak se ta jejich hátécéčka nějak zasekla – holt tajvan 😉 Můj iPhone viděly všechny, ale odeslat se nedalo. Ostrá verze tohle snad vyřeší.

A pak se ta necelá 4 eura určitě vyplatí.

Aktualizováno 13.3.2009
Nic není dokonalé. Pokud je iBluetooth nainstalován, nejdou mi odesílat SMS. Ukazatel odesílání se zasekne na cca 90 procentech a zůstane tak do ukončení. Nevím, jetli to nějak souvisí s operátorem (Vodafone), nicméně počkám na stabilnější verzi.