Heroes

Heroes

Občas se mě někdo zeptá, jak řeším sledování svých oblíbených seriálů na iPhonu. Prošel a otestoval jsem několikero software a nejlépe se mi osvědčil MediaCoder. Mezi jeho hlavní výhody patří příjemné uživatelské rozhraní, snadná ovladatelnost, pro „kutily“ možnost nastavení spousty parametrů a pro nás, kteří chceme rychle převést a rychle shlédnout, to, že výsledek je opravdu skoro na dva kliky. A v neposlední řadě i to, že je zdarma.

Pojďme tedy na to.

Co budeme potřebovat? V první řadě samozřejmě nějaký ten filmek a titulky. Mezi mé favority z poslední doby patří How I Met Your Mother, The Big Bang Theory a Heroes. To, nakolik je stahování filmů, které se u nás nevysílají, z Internetu legální, nechme odborníkům přes právo. My se budeme věnovat samotnému převodu. Předpokládám, že MediaCoder jste si stáhli už z prvního odstavce a máte nainstalováno. Takže po spuštění uvidíte zhruba tohle:

Hlavní okno programu

Hlavní okno programu

Stažený film máte spolu s titulky, které se musí jmenovat stejně (samozřejmě kromě přípony), uložen v nějaké složce. Malá nápověda pro ty, kdož neví, kde hledat titulky. Soubor s filmem uchopíte myší a přetáhnete do okna MediaCoderu. Poté nastavíte složku, kde chcete uložit překonvertovaný film (na obrázku označena červeným kroužkem). Jediné, co doporučuji nastavit, je font a typ vykreslování titulků. Provedete to podle obrázku. Jinak nechte vše tak, jak bylo po instalaci.

Nastavení titulků

Nastavení titulků

Pak už jen zbývá stisknout tlačítko START. Po nějaké době závislé na délce filmu (20 minutové seriály, např HIMYM, jsou převedeny za zhruba 6 minut) najdete ve zvolené složce MP4 soubor, který přes iTunes (případně přes Discover) nahrajete do iPhonu. Toť vše.

Snadné, nebo ne? Napište mi do komentářů, jak řešíte filmy s titulky vy.