Když to jde, vydojíme z diváka maximum. Proč jeden večer, když můžeme vyplnit celý víkend. Co se dá dělat, Nova nás baví. Pojďme se lehce projít závěrečným finálem mýma očima.

Začátek v podání finálové dvanáctky a skladba Hvězda snů. Spíše podprůměrná popovka s podivným textem, stejně jako loňská první společná – Veď mě dál. Alespoň, že to nebylo z playbacku. Jediné pozitivum byla pro mě Míša Nosková. S těmi červenými vlasy a holým bříškem jí to seklo 😉

Patrik Jurdič se svou chorvatskou angličtinou – co to mělo být? Tohle je chorvatská SuperStar? Takhle zpívá dle mého názoru každý druhý. Jak by řekl pan Eda, Patriku, pro mě to dnes byla obrovská nuda.

Následuje skladba v podání Kataríny Koščové – první slovenské SuperStar. Mno… Morcheeba to nebyla a intonačně bych ji v téhle skladbě přirovnal ke Gábě. Ale hezky se směje.

Myslel jsem, že Vendulku z Hvězdné pěchoty už nikdy neuvidím. Jak jsem byl bláhový…

Sen na dosah – druhá společná píseň, tentokráte v podání sedmi finalistů. Ani jsem nečekal nějakou ekvilibristickou perlu.

Zatím nejsvětlejší okamžik celého večera. Skvěle živě zpívající Aneta Langerová. Sice ten text se dá vysvětlit různými způsoby („…ve mě navždy zůstává tvoje voda živá…“), ale skladba je to krásná.

Tak, ještě vydržet „Jen pro tu chvíli“ v podání obou finalistů a bude rozhodnuto.

Na závěr před vyhlášením jsme si ještě vyslechli jednoznačný názor poroty na novou českou hvězdu.

A je rozhodnuto!

Druhou českou SuperStar se právě stal Vlasta Horváth. Jak já mohl být bohatý…

Hurá… A teď už ho čekají jen samá pozitiva a sociální jistoty. Doufám, že ho nikdy neuvidím ani v Gogošou, ani v Novotách, ani v Dobrotách, ani v podobných otách. Tedy ne, že bych se na to díval.

Toku, očekávám své víno 😉 A ačkoli Tokugawa od vypadnutí Kláry Zaňkové pro své vítězství neudělal prakticky nic, přesto vyhrál. Gratuluji. Z důvodu zabezpečení výhry proti poškození neschopnými pracovníky České pošty zasílám krabicové víno standardní jakosti poštou 😉