Co dnes hodnotit? Muzikál není moje parketa, i když třeba při Hair těžce ujíždím. Šaty? Těžko. Na prsa vede Laďka, ale ta nesoutěží. Takže zbývá hodnotit výraz a celkový dojem.

Gabriela Al Dhábba
Nevěrná, Hamlet – Neznám, pěkná skladba. Dnes se mi Gába líbila barvou hlasu, snad proto, že nezpívala tak hrubým hlasem. Minimum intonačních chyb, ale byly tam, hlavně ke konci. Hodně mi připomínala Anetu. Ale to se není čemu divit, když je to dle MF Dnes její oblíbená zpěvačka.

Petr Bende
Na kolena, Šakalí léta – Tuhle skladbu mám naposlouchanou tak, že znám každou notu. Proč? Inu, cesta do a z Chorvatska je dlouhá a Šakalí léta jsou oblíbeným CD mých dvou ratolestí. Docela jsem se bavil. Jsem zvědav, jak ho zase zprudí porota. Kupodivu, nic moc. Mimochodem, musí ten Horáček pořád žvanit o dostizích?

Vlasta Horváth
Ty jsi ten déšť, Johanka z Arku – Tuhle píseň taky neznám. Melodicky poměrně těžká skladba. Soukup jako porotce nestojí za nic, ale umí napsat velice působivou skladbu. V těch výškách to bylo hodně dobré.

Po prvním kole by to pro mě vypadalo následovně: první Vlasta, pak o několik desítek metrů za ním Petr a s hrudníkem na jeho lopatkách Gába.

Gabriela Al Dhábba
All that jazz, Chicago – skladbu znám z filmového zpracování v podání Zety Jones. Od Gáby mi to přišlo takové nějaké, jak to říct … dýchavičné. Jakoby se snažila ten vlak s odjíždějící kapelou dostihnout klusem po kolejích. A přesně jak jsem čekal, celá porota ji vynesla do nadoblačných výšin. Inu, co se dá dělat, nejsem školený porotce. Mimochodem, také vám Gábiny reakce na otázky moderátorů přišly, mírně řečeno, zvláštní?

Petr Bende
Nikdy to nevzdám, Galileo – Ha! Díky medailonku mi právě po X shlédnutích došlo, koho mi připomíná Petr Bende – Jaroslava Čejku!!! Ano, toho, co tak věrohodně imitoval slepici. Ale to sem nepatři. K písni Janka Ledeckého snad jen to, že v počátku nasadil Petr hlas a výraz stejný, jako Janek. Celkově pěkné. Ale nic překvapivého. Ostatně, on to ani není muzikál. Jsou to jen písničky.

Vlasta Horváth
Jak ze sna procitám, Jesus Christ Superstar – Hmmm, dost, dost dobré. Tahle skladba je plná energie a Vlasta to ještě umocnil na druhou. Co na druhou, na třetí. Víc k tomu nemám.

Dnes to vyšlo docela natěsno u Petra a Gáby. Všichni tři jsou dobří zpěváci, ale Vlasta je dle mého názoru o jednu až dvě třídy výš. Pokud bych mohl volit, příště bych to nechal na Petra a Vlastu.

Aktualizováno 23:23
Letošní finále bude bojem muže proti muži. Dnes jsem poslal SMS Vlastovi, ale díky jeho výkonu jsem ani nemusel. Bylo to opravdu skvělé a myslím si, že jestli takhle přesvědčivě zazpívá i příští týden, má titul jasný.

Předchozí
Kdo vyhraje SuperStar? 8. finálové kolo
Kdo vyhraje SuperStar? 7. finálové kolo
Kdo vyhraje SuperStar? 6. finálové kolo
Kdo vyhraje SuperStar? 5. finálové kolo
Kdo vyhraje SuperStar? 4. finálové kolo
Kdo vyhraje SuperStar? 3. finálové kolo
Kdo vyhraje SuperStar? 2. finálové kolo
Kdo vyhraje SuperStar? 1. finálové kolo