Zážitek administrativního pracovníka jisté firmy.

Jednou ráno jsem jako obvykle pustil počítač, přihlásil se do sítě a šel si uvařit kafe. S vonícím šálkem na stole jsem klikl na ikonu Wordu. Po spuštění na mě hleděla plocha pro psaní bez tlačítek nahoře. Dle pravidla „Vystoupit a nastoupit“ jsem Word vypnul a znovu zapnul, ale lišta stále chyběla. Projel jsem celé menu a hledal, kde jsem si to asi vypnul. Nakonec jsem našel, ale příkazy pro zapnutí nástrojových panelů byly šedivé. Pustil jsem Excel, kde to bylo naprosto stejné. Začal jsem tušit nějakou lotrovinu.

Pak jsem našel v elektronické poště strohou zprávu našeho síťového administrátora, že v důsledku rozhodnutí ředitele firmy (nadšeného amatérského počítačového znalce – předplatitele časopisu Počítač a vy) došlo k znepřístupnění všech panelů ve všech programech balíku MS Office. Důvodem je to, že využívání klávesových zkratek je daleko efektivnější, než klikání myší na barevná tlačítka. V duchu jsem si vybavil ředitele a na jeho čele jsem uviděl terč.

Že to zní směšně? Když jsem tohle slyšel od jednoho mého známého, řekl jsem si to samé. Bohužel, jedná se o skutečnost. Není nad to, když se lidé na vedoucích pozicích zabývají Pikachu-ovinami…