Příjezd

Na víkend jsme byli pozváni známým do sklípku na akci ve stylu 80 let ve vesničce Březí nedaleko rakouských hranic. Ve sklípku jsem nikdy dříve nebyl a tak jsem se docela těšil. Navíc tam měl být kolektiv známý z minulých akcí ve Slovenském ráji a tak to vypadalo na skvělý víkend.

Cesta proběhla až na běžné bloudění Brnem známé z cest do Chorvatska v pohodě. Po příjezdu nás uvítal majitel a obrovské plátno (4×5 metrů) na zahradě, na které se měly promítat z DVD nejprve vzpomínkové songy z osmdesátých let a v sobotu pak přenos z utkání Česko – Nizozemsko. Přímo ve sklípku nás kromě vína uvítal soudek piva a druhý soudek s čepovanou kofolou (mlask :). Povídali jsme si, pojídali dovezené pochutiny a dodržovali pitný režim. Po setmění pustil Bob staré fláky od Duran Duran, Thompson Twins, Modern Talking a Sandry. Tančili jsme až do zemdlení a obyvatelé vesnice museli být asi notně zmatení. Později jsme si zabékali u kytary a někdy kolem jedné hodiny nasadil Bob nejtěžší kalibr v podání skupiny Pink Floyd a její Zdi, ze které si ale pamatuji už jen pár cihliček, protože jsem se odebral převléct do stanu a když už jsem tam byl, řekl jsem si, že si vyzkouším spacák jestli je dost teplý no a … a bylo ráno.

Panoramatický pohled ze Svatého Kopečku

V sobotu dopoledne jsme vyrazili na výlet do nedalekého Mikulova vyšlápnout si na Svatý Kopeček. Pohled shora je opravdu impozantní. Cestou zpět jsme si dali lehký oběd a jeli se připravit na odpolední volejbalový zápas, na který jsme měli zapůjčenu místní školní tělocvičnu. Vzhledem k tomu, že jsem v tomto sportu „vynikal“ již na základní škole, tušil jsem, že bude legrace. A byla… Myslel jsem si, že umím podávat – no neumím. Myslel jsem si, že stačí jen v pravou chvíli stát na pravém místě – no nestačí. Po hodině hraní jsem si připadal jako osoba náhodně procházející hřištěm a simulující Brownův pohyb molekul. Nechal jsem se vystřídat a šel si sám se sebou hrát floorbalové nájezdy do vedlejší místnosti 🙂

Cestou zpět poprchávalo a my se začali strachovat o večerní plátnový fotbalový přenos. A skutečně – mírný deštík se změnil ve větrný lijavec s bouřkou, který začal nebezpečně nahýbat plachtu směrem k našemu autíčku. Přeparkoval jsem pod nahýbající se bezpečnější akáty. Později začalo hrozit odnesení plotu a protože pravá žerď byla pevně ukotvena, rozhodli jsme se rozřezat plátno a uvolnit tak nebezpečně se nahýbající levou tyč. No řeknu vám, držet oběma rukama pětimetrovou železnou tyč když asi sto metrů vedle vás šlehne blesk a hned se ozve zahřmění tedy není nic moc pocit. Teda pánové, že bych to musel vidět dvakrát… Málem jsem se po… No to je jedno:) Všichni přežili (kromě ručně šitého plátna) a večerní triumf našich fotbalistů jsme si vychutnali „jen“ na zdi uvnitř domku.

Plátno Plátno Plátno Plátno Plátno

Při nedělním návratu domů bylo rozhodnuto, že se stavíme na oběd do restaurace Olšovec v Jedovnicích, proslulé svými obřími porcemi za skvělé ceny. Někteří z nás nedbali varování Boba („…pokud nemáte velký hlad, dejte si jen polévku…“) a pak nevěřícně zírali na talíře velikosti autodisku naplněné až po okraj. Jedna osoba si dokonce k jídlu objednala i salát a pak si ho musela nechat zabalit na cestu, protože to byla mísa, z jaké se doma najíme všichni čtyři. Tuhle restauraci všem vřele doporučuju.

Pohled na sklípek

Domů jsme dorazili tak akorát, abychom stihli v poklidu zasednout k finále Superstar. Vsadil jsem sice stovku na vypadnutí Anety, ale jsem rád, že vyhrála a přeju jí hodně úspěchu v brození blátem českého showbussinesu. Jsem zvědav, nakolik ji BMG „upraví“ k obrazu svému a už se těším na její první desku.