Jste stejně sentimentální, jako já a vlastníte ještě pořád iPhone první generace? A taky vás štve, že při pouštění muziky přes reproduktor to zní jako když někdo hraje Metallicu na hřeben? Pokud jste odvážný domácí kutil, mám pro vás řešení.

V kostce jde o to, že reproduktor má na sobě ochrannou látkovou síťku z poměrně hrubého materiálu, která brání zvuku v plném projevu. Stačí tuto síťku odstranit a váš iPhone se rozezvučí srovnatelně, jako 3G varianta. O ztrátu záruky se při tomto aktu bát nemusíte. iPhone první generace se u nás nikdy neprodával, tudíž nějaká záruka je bezpředmětná.

Na přiloženém instruktážním videu je ukázán postup sundání plastového krytu. Nejprve vypněte iPhone. Pokud nespěcháte, klidně si zakupte plastovou pomůcku za 4 dolary. My netrpěliví použijeme běžný kuchyňský nůž, kterým opatrně zapáčíme podélně v rozhraní hliníkové a plastové části, až se ozve „lup“ a kryt pak půjde opatrně sundat. Krycí látku najdete vlevo. Je samolepící, takže ji stačí strhnout.

Sundaný kryt

Sundaný kryt

Nasadit kryt zpět je (dle mého názoru) kapku složitější, než ho sundat, ale pokud nezpanikaříte a budete pracovat v klidu a pečlivě, ozve se kýžene „cvak“ a iPhone bude po tomto zásahu v takovém stavu, jako před operací. Zbývá už jen zapnout iPhone, pustit iPod a vychutnat si zhruba o 70 procent silnější zvuk, než předtím. O své zkušenosti se podělte v komentářích.

Hodně štěstí!

Zdroj inspirace