A jedeme z kopce! Máme za sebou první finálové kolo soutěže Česko hledá SuperStar. Dvanáctka předvedla, co bylo v jejich silách. Stejně tak Petr Holík, který v průběhu večera předvedl dva vtipy a v úvodu pořadu předvedl svůj zatím nejodvázanější projev – výkřik AHOOOOOOOOOJ.

1. Míša Nosková – kdyby byla Shakira mrtvá, musela by se z jejího podání písně Whenever, Wherever obracet v hrobě. Tohle nebyla šťastná volba. Pro mě první kandidátka na vyřazení. Proboha a co to předvádí porota? Budou i kritizovat, nebo jen pochlebovat? Ondřeji Hejmo, vrať se!

2. Ali Amiri – s podobnou barvou hlasu, jako Enrique Iglesias to měl snadné. Píseň vystřihl celkem povedeně. Být šestnáctka, běžim si dobít kredit.

3. Klára Zaňková – zpívala píseň mé oblíbenkyně Alanis Morissette. Její hrubší hlas se mi sice příliš nelíbí a její sestra je mi sympatičtější, ale skladbu vystřihla s obrovským drajvem.

4. Filip Jankovič – Ushera neznám, tudíž nemohu porovnávat s originálem, ale při sledování Filipa mě napadlo slovní spojení „Slovenský Sámer“. Narozdíl od Sámera mi ale přijde pohodovější.

5. Monika Šramlová – začátek trochu falešně. Refrén také falešně. Tohle nemělo s Dido moc společného. Moje druhá adeptka na vyřazení. Na druhou stranu – měla hezky sladěné tričko s očima. Naštěstí netančila.

6. Michael Foret – píseň On my head ze Snowboarďáků v jeho podání mi docela sedla. Nebyl to sice Dan Bárta, ale šlapalo to hezky.

7. Kristýna Peterková – píseň od Natalie Imbruglie Torn pojala, podle mého názoru porotou i médii přeceňovaná Kristýna, poněkud nemasně a neslaně.

8. Vlastimil Horváth – od počátku soutěže je Vlasta mým favoritem. Podle mého názoru zpívá nejlépe z celé dvanáctky. Nádherná píseň, precizně zvládnutá. Nesouhlasím s Horáčkovic názorem o vývoji hlasu, protože Vlasta zpívá od začátku soutěže stále stejně dobře.

9. Gabriela Al Dhaba – píseň Don’t Speak od No doubt – moje srdeční záležitost. Zpívala čistě jen s několika drobnými výpadky, ale Gwen Stefani je jen jedna.

10. Michal Hudček – od počátku na mě působí sympaticky a důvěryhodně. Na rozdíl od loňského Savky 😉 Píseň Too Much Love Will Kill You od Queen. Skvělý hlas, skvělá píseň, život v každém kousku – co víc dodat?

11. Janika Kolářová – Anastacia je má oblíbená zpěvačka s obrovským hlasem, jistým zpěvem a skvělým frázováním. Janika ne. Toť vše. Mimochodem, co má ten exot Holík pořád s tou exotikou, když mluví o Janice?

12. Petr Bende – vybral si píseň od U2 With or without you. S tebou nebo bez tebe? Když jsem při refrénu zavřel oči, vybavil se mi Kurt Nielsen, vítěz světové SuperStar. Takže bych řekl, že příště s Petrem ano.

Kdo vyhraje SuperStar? Těžko říct, ale po výkonu Míši Noskové a Moniky Šramlové vím, kdo SuperStar pravděpodobně nevyhraje. Jako první dva adepty na opuštění soutěže tipuji právě tyto dvě dívky.

Aktualizováno 23:35
Tak Monika Šramlová a Janika Kolářová to už mají za sebou. Myslím, že Janika mohla v dalších kolech ještě ukázat, co umí. O Míši Noskové, která sedíc na lavici poražených, nesla svou předpokládanou porážku viditelně těžce, si to ale nemyslím. Diváci rozhodli, že postoupí. Dobře vám tak.