Znáte aTeo? To je člověk, který to umí hodně dobře s fotošopem a skoro každý den dává na své webové stránky více či méně vtipnou fotomontáž (ostatně posuďte sami). Tipnul bych, že každý dostal do své e-mailové schránky alespoň jeden obrázek z jeho portfolia.

Publikováno se svolením aTeo.cz

Dnes vytáhnu ze schránky Frontu a zírám dole na klon Paroubka se zmutovaným sobo-psem (originál zde). Než jsem se začetl do článku, tak nějak jsem začal tušit autora obrázku. Na straně tři je pak Mirek Topolánek coby parodie na Čtvrtníčka v reklamě Vodafonu (originál zde). Co mají oba obrázky společného, mimo autora? Inu to, že autorka článku, paní Olga Málková, si dala tu práci a ořízla oba obrázky tak, aby zmizel odkaz aTeo.cz, který má autor ve všech svých dílech. Proč? No schválně, hádejte. Žádná zmínka o autorovi, tudíž žádný poplatek. A když se někdo ohradí, co řekne autorka? „Ale mě to přišlo mejlem a proč bych měla zjišťovat autora? To je z Internetu ne? Tak je to volný, né?“

Mimochodem, milá paní, nebo slečno Olgo Málková, dostala jste za svůj článek honorář? Tak proč ho nedopřejete i ostatním?