Před třemi týdny jsem se nechal přesvědčit Markem Odstrčilíkem z RUNGO.cz ke společnému absolvování čehosi, co na první přečtení vypadalo jako zábavná kratochvíle na dva týdny (vysvětlení metody). Kliky mě nikdy nebavily. No pochopitelně – když nemáte svaly na rukou, těžko si jich asi užijete. Z běhu moc svaly na rukou nerostou –  pokud tedy neběháte poměrně zvláštním způsobem.

Tak proč to nezkusit, že?

Tak jsme se do toho s Markem dali.

Toto není Marek Odstrčilík

Toto není Marek Odstrčilík

První týden

Počáteční test nedopadl nijak zvlášť. Maximální počet 10 kliků jsem dal jen tak tak. Z toho jsem si vypočetl hodnoty pro první týden a nastal první den a ozvalo se první pípnutí mobilu v práci. OK, kolega si vaří kafe, zmáknu to tady v kanclu na zemi. Za další hodinu už jsem šel zjistit, zda je na WC dost místa. Bylo. Takže co hodinu buď na WC, nebo do servrovny, případně na druhé WC předstírat potřebu. Pokud si mě někdo všiml, musel jsem mu připadat jako prostatik. Což o to, první čtyři dny to ještě šlo. V pátek začalo přituhávat. Začal totiž třicetiminutový cyklus a tady už přestává veškerá legrace. Když jsem se večer podíval na celkový počet kliků za celý den – 105 – jen jsem polkl. Ibalgin.

Plán je plán...

Plán je plán…

Druhý týden

Na počátku druhého týdne jsem si ráno naměřil maximum 14 kliků. Není to o mnoho víc, ale lepší než drátem do oka. Pondělí nějak uběhlo. V úterý to začalo být zajímavé. 8 kliků co dvacet minut? Masakr. Za celý den jsem udělal 160 kliků (což byl vůbec denní rekord celé této akce) a večer jsem to už docela cítil. Ale začal jsem si uvědomovat, že se cosi změnilo. Že mi jdou snáze, plynuleji a baví mě to. Pokud úterý bylo zajímavé celkovým počtem, středa to předběhla četností opakování. Co 15 minut vstát z židle a někam odběhnout je pro člověka převážně sedícího 8 hodin v práci na zadku a živícího se ťukáním prstů do klávesnice jako takový malý výlet. Ale taky se to dalo. Čtvrtečních 9 co hodinu už bylo večer taky docela cítit. Zbylé dny pak proběhly vcelku v pohodě.

Klikuju skoro kdekoli

Klikuju skoro kdekoli

Resumé celé akce

Jak bych zhodnotil tohle své snažení? Velice pozitivně!

Celkové shrnutí - 959 kliků

Celkové shrnutí – 959 kliků

Za 14 dní jsem udělal celkem 959 kliků, což je počet, který jsem pravděpodobně nenaklikoval za celý současný život. Naučil jsem se pravidelnému rytmu. Nemám teď problém udělat 20 poctivých kliků v kuse (vyzkoušeno dnes ráno), čili něco se zřejmě posílilo, i když to zatím není vidět (dejte mi čas 😉 ).

Neměl jsem ten morál klikovat v MHD, nebo v hospodě, jako někteří, případně na letišti, když jsem vyprovázel rodinu. Na to jsem asi příliš malý exhibicionista. Ne vždy to vyšlo přesně podle předpisu, ale přesto mám z toho dobrý pocit. Kliky rozhodně zařadím do svého denního tréninku a možná si tuhle výzvu časem znovu zopakuju s vyššími výchozími čísly.

A co vy? Kolik uděláte kliků v kuse?