Dnešní téma nebylo vybráno záměrně. Je první máj, je lásky čas, hrdliččin zve ku lásce hlas. Ale nechme ptactvo jeho radovánkám a věnujme se dnešnímu kolu soutěže Česko hledá SuperStar. Na začátku pořadu mi vytanuly v mysli tato dvě slova: „Laďko, proboha!“ Stylisté, neboli hadrmeni zřejmě zkoušejí, co vše divák snese. Nemůžu si pomoct, ale když jsem viděl Laďku Něrgešovou stát, napadlo mě přirovnání k tubě od zubní pasty s přetékajícím vrškem. Pojďme se raději věnovat soutěžícím:

Filip Jankovič – Blue a One love. Dnes jsem se celou píseň nemohl zbavit pocitu, že vidím Sámera. Navíc falešnějšího než obvykle. Jeden Sámer ale Česku stačí! Doufám, že fanynkám Filipa z řad předpubertální mládeže brzy dojde kredit. Dnes muselo i těch pár zbývajících diváků s naslouchátky slyšet, že Filip nezpívá.

Michal Hudček – Roxette. Maria je jen jedna. Zazpíváno čistě, frázováno zcela po svém, ale jinak nuda. Nijak mě to neoslovilo. Začínám mít pocit, že Michal má jen jeden výraz.

Petr Bende – Působivá skladba skupiny Frankie Goes to Hollywood. Zazpívána čistě, s prožitkem. Narozdíl od většiny poroty si myslím, že to bylo v podobném duchu, jako to zpívával Holly Johnson, než chudák umřel na Sílu lásky. Petře, ale ty vlasy…

Gabriela al Dhabba – Láska je láska. Zpočátku jsem tam slyšel skutečně Lucii Bílou. Pak jsem otevřel oči a viděl podivně se kroutícího kyborga s docházejícími bateriemi. Probůh, stejně jako druhého Sámera bych ani druhou Bílou v českém popu neudýchal. Myslím si, že Gába si tentokrát vybrala zcela vypočítavě a záměrně tuhle skladbu.

Michael Foret – Seal je chlap. Michael není chlap. Co víc dodat? Česko hledá SuperStar a já při téhle přeslazené skladbě v jeho podání hledal ovladač. Pokud bych měl použít přirovnání, která tak rád používá Ondřej Soukup, napadá mě čokoládový puding s kilem práškového cukru navíc.

Ali Amiri – Zazpíval velký hit Paula Younga. V nižších polohách mi zněl nejistě. Pak přišel refrén a Ali se roztančil… Proč jen nejsem patnáctiletá fanynka. I když v tom „Ouuouuuouuu“ jakobych slyšel toho iránského indického taxikáře z reklamy na Kitekat (zpívá jazykem Hindi a je z provincie Pandžáb, viz komentáře). Myslím si, že ani dnes nevypadne.

Klára Zaňková – Písní od Sandry mi připomněla má léta dospívání, kdy jsem záviděl Michaelovi Cretu jeho skvělou ženu a jeho fantastické domácí studio, ve kterém sám skládal ty báječné hity, při kterých se tak skvěle „šejčilo“. Klára ji sice podala spíše jako Marta Kubišová, ale čistě a naplno. Ale abych pravdu řekl, na konci mě napadlo, že to zpívá celé tak nějak stejně. A porota měla stejný názor.

Vlasta Horváth – Nádherná píseň skupiny Wet Wet Wet. Okamžitě se mi vybavil rocker z filmu Láska nebeská, který ji podal po svém, ale to mě vůbec nerozhodilo. Mohu zodpovědně prohlásit, že Vlasta byl pro mě dnes jednoznačně nejlepší.

Pokud by byla tato soutěž jen o zpěvu, dnes by rozhodně letěl Filip Jankovič. Bohužel, je to o něčem jiném a tak tipuji na vypadnutí Petra Bendeho. Kéž bych se pletl.

Na závěr si neodpustím rýpnutí. Když už si stylisté dají tolik práce se soutěžícími a moderátory, proč proboha pouštějí do haly pana Edu v jeho svetrech od maminky k vánocům?

Aktualizováno 23:15
Jediný nezpěvák soutěže, Filip Jankovič, je už mimo hru. Když ho jmenovali, najednou jsem v něm viděl strašně smutného obyčejného ctižádostivého kluka a tak nějak mi ho bylo líto. Stejně o něm asi ještě uslyšíme.

Předchozí
Kdo vyhraje SuperStar? 3. finálové kolo
Kdo vyhraje SuperStar? 2. finálové kolo
Kdo vyhraje SuperStar? 1. finálové kolo