Dnes jsme jeli autem na zahradu. Blížíme se předpisovou padesátkou k hulváckému kopci, když tu vidím ve zpětném zrcátku zelenou felicii, jak se zničehonic přiřítila a nalepila za nás. Po celou dobu „sjezdu“ až ke křižovatce byl těsně za námi. Před křižovatkou mě předjel, naznačil myšku, ale zůstal v levém souběžném pruhu. Zastavil jsem na červenou vedle něj a nevěnoval mu pozornost. Přes zavřené okno jsem slyšel jakési ťukání a nějaké řeči směrem ke mně. Uvnitř seděli dva asi dvacetiletí mladíci. Ten, co neřídil, měl zjevně něco upito. Stáhnul jsem okno a slušně se zeptal, v čem je problém. To, že jsem otevřel okno, ho trošku zaskočilo, jak se mi zdálo, ale přesto mě oslovil:

AOH (smějíc se): „Proč jezdíte tak pomalu, když máte fábii?“
Já (pořád klidně): „Ve městě je přece padesát.“
AOH (těžce artikulujíc): „Ahá, já myslel, že stodvacet.“
Řidič: „Kašlete na něj, můj spolujezdec je dement.“
Já (rudo před očima, ale pořád klidným hlasem): „Stodvacet? Takoví idioti, jako ty, pak končí na sloupech.“

Pak už blikla zelená a oni vystartovali pryč. Ta jeho prasečí očka budu mít ještě dlouho před očima. Kde tihle blbečci berou odvahu někoho takhle obtěžovat na křižovatce? Co by asi dělal, kdybych vystoupil a stříkl mu do obličeje nějaký ten deodorant s pepřem nebo slzným plynem? Jak mohl vědět, že nevytáhnu z kufru baseballovou pálku jako Michael Douglas ve Volném pádě a neupravím mu čelní sklo? Kruci!

Na svůj soukromý blacklist si přidávám zelenou felicii – pickup, SPZ OVD 21?3 s reklamou Galerie Patro a firmy Cicero na zadním skle.

A co vy? Setkali jste se už s něčím podobným?