Ta logika...

Nesbíráte turistická razítka? Ne? Nevadí. Tak nic.

Jak už jsem psal přímo v příspěvku s testem, otázka číslo 9 rozpoutala bouřlivou diskusi. Spousta vás psala do komentářů a našli se dokonce i tací, kterým to nedalo a napsali přímo mně. Jeden panáček mě dokonce začal obviňovat z neserioznosti přejímání zahraničních zdrojů (připomínám, že pan Allan Gintel je Čech jako poleno). Vše se točilo okolo toho, že otázka se vyhodnocuje jako ANO a měla by se vyhodnotit jako NE. Rozjelo se to slušně, mnozí argumentovali skripty ze školy a vědeckými zkušenostmi v oblasti logiky.

Inu nedalo mi to a napsal jsem si pro vyřešení tomu nejpovolanějšímu, autorovi testu, panu Allanu Gintelovi. jeho odpověď byla krátká, leč všeřešíci. S jeho dovolením zde cituji:

Správná odpověď je NE! Kdysi v MF, kde jsem test poprvé publikoval, uvedli chybně ANO. Prostě jejich korektor se přehlédl a od té doby minimálně desetkrát do roka se někdo ozve, aby zjistil, kde je pravda.

A jinak mě těší, že máte tolik čtenářů. To je neuvěřitelné! A ještě k tomu zajímavé, včetně toho Vašeho interaktivního ztvárnění.

Mějte se hezky.
Allan Gintel

Všem nesprávně vyhodnoceným se tímto za sebe i Mladou Frontu omlouvám. Odpověď u otázky číslo 9 jsem opravil, což jistě přispěje k většímu psychickému klidu mnohých návštěvníků 😉

Nicméně i tak všem děkuji, protože 87000 návštěv za měsíc a skok na první místo v sekci Osobní weblogy v Toplistu.cz je pro mě veliká pocta.