Wordpress

Po letech marného čekání na novou verzi systému Bblog jsem se rozhodl poohlédnout po novém, lepším, kulatějším, barevnějším redakčním systému. Kdysi jsem dělal pokusy s WordPressem – tehdy se ještě jmenoval B2, kde že jsou ty časy.

Po nainstalování a prvních testech mě překvapilo, jak WordPress od té doby vyspěl a zdokonalil se. Těch možností nastavení, ta úžasná administrace… Po počátečním nadšení jsem se uklidnil a položil si zásadní otázku: kdo a jak mi převede všechny staré příspěvky z původního systému do nového? Ve WordPressu jsem nikde neviděl možnost „Convert from Bblog to WordPress“. Pomohl přítel Google (pro případné zájemce nabízím odkaz). Po drobných úpravách skriptu (původní tabulky byly v iso-8859-2 a nové měly být v utf-8) se staré příspěvky po zhruba deseti vteřinách spokojeně uvelebily v nových tabulkách.

Když už změna stroje, tak proč ne taky změna kabátu, že? Probrouzdal jsem nabídku free šablon a nakonec si vybral tu, která mému oku lahodila nejvíce. Zlehka jsem ji počeštil, doupravil zbytek a tradá:

Přivítejte nový E-deník!

Teď ještě, aby se tu objevovaly příspěvky častěji než jednou měsíčně…