Naše domácnost se před pár dny rozrostla o nového člena – DVD přehrávač s hard-diskovým rekordérem Thomson DTR 7500. Chtěl jsem o tom napsat hned ten den, kdy jsem jej nadšeně vybalil, zapojil a poprvé spustil, ale některé skutečnosti mi zatemnily mysl 😉

Po prostudování návodu a zapojení přístroje jsem nastavil zemi (Czech Republic) a nechal jej vyhledat všechny dostupné televizní stanice. Jaké bylo mé překvapení, když jsem po pěti minutách viděl hlášku o devíti nalezených stanicích. Hernajs, kde je dalších 25 z celkové nabídky kabelovky? Že bych něco udělal špatně? Tak znovu. Stejný výsledek. No nevadí, později to určitě půjde, řekl jsem si a pokračoval s nastavením a objevováním skvělých funkcí té mašinky. No nebudu to prodlužovat. Ani po třech dnech trápení se mi nepodařilo naladit více jak oněch devět programů. Když jsem dal ruční vyhledávání, našlo to skoro všechny s jedinou drobnou vadou – nešel jim zvuk. Třetí den večer mě v náhlém pominutí smyslu napadlo vybrat v nastavení ze seznamu zemí OTHER a ejhle – všech 35 stanic bylo na svých místech. Kdepak udělali soudruzi z Thomsonu chybu???

I přes ty počáteční problémy jsem nadšen a unešen. DVD je skvělá hračka a hlavně neskutečný žrout času, pokud používáte originální filmy včetně bonusů.

Aktualizováno
Někoho by mohlo zajímat, kolik ta legrace stála a co že to vlastně umí kromě přehrávání DVD.

Koncová cena pro mě byla 15000,-. Harddisk slouží k záznamu až 120 hodin televizního vysílání (při běžné kvalitě „jen“ asi 60 hodin), takže si nastavím pořady, které bych rád viděl pomocí skvělé funkce NaviClick (nastavení jedním kliknutím ve spolupráci s VPS, na což např. u Novy kašlou zvysoka) a pak už jen hledám čas, kdy se na nahrané pořady podívám 🙂 Oproti běžnému videu to má jednu nespornou výhodu – nemusím pracně hledat volné místo na kazetách, což byl pro mě vždy frustrující zážitek končící zpravidla smířením s tím, že prostě daný pořad neuvidím.

Neméně skvělou funkcí je možnost pozastavení živého vysílání. Chce se mi v průběhu zpráv na WC – stisknu STOP, Borhyová zkamení, zajdu, vykonám, umyju si ruce, vrátím se, stisnu PLAY, Borhyová pokračuje tam, kde zmrzla a na displeji vidím rozdíl oproti živému vysílání. Tahle mezipaměť se dá nastavit na 45, nebo 90 minut.