Ve čtvrtek jsem našel ve schránce oznámení o doporučeném dopise, který si mohu na blízké poště vyzvednout následující dny. Žádný dopis z Prahy jsem nečekal a tak jsem v pátek po práci dychtivě vyrazil na poštu. Úřednice převzala lístek a jala se hledat, leč bez úspěchu, načež prohlásila, že to tu není a že to nejspíš doručovatelka má u sebe. V duchu jsem zaklel, protože s touhle poštou už jsem měl pár nedobrých zkušeností. Úřednice mi řekla, že zítra to tam snad bude.

V sobotu ráno po vydatné snídani jsem vyrazil opět do jámy lvové. Stejná úřednice chvilku hledala, pak si asi vzpomněla, podívala se na mne a prohlásila: „Ale já vám přece říkala, že až v pondělí!“ Chvíli jsme se dohadovali, co kdo řekl a co ne, načež jsem se naštvaně zeptal, kdeže sídlí paní vedoucí. Řekla mi to s tím, že v pondělí svou zásilku určitě dostanu. Než jsem se dostal k vedoucí (vedlejší vchod), vztek ze mne vyprchal a já jim dal ještě jednu šanci.

Dnes po práci jsem vyrazil do třetice všeho dobrého prosit úředníky o to, co mi patří. Tentokráte tam byla jiná, mladší a ochotnější. Nejprve prohlédla běžná místa a když nic nenašla, narozdíl od té minulé se omluvila, že tu ta zásilka není. Na moji informaci, že jsem tu byl už v pátek a v sobotu, se podivila a začala se probírat krabicí zásilek velikosti zhruba 70 krát 40 cm. Dav za mnou začal houstnout a ve vzduchu bylo cítit napětí. Jakobych slyšel nevyřčené: „Jéžíš, přijď jindy, kreténe, my spěcháme!“, nebo „beztak to má na jiné poště, vůl!“, ale nahlas se nikdo neodvážil – vmetl bych mu do tváře „Jen si počkejte, jsem tu už potřetí a pokaždé jsem si vystál stejnou řadu, jako vy!“ Po deseti minutách to slečna vzdala, znovu se omluvila s tím, že to tu prostě není. „A když příjdu znovu zítra – počtvrté – to už to tu bude?“, pronesl jsem ironicky. Opsala si moje telefonní číslo a rozloučila se se slovy, že mi zítra dopoledne určitě zavolá.

Tak jsem zvědav, jak to nakonec dopadne a jestli ten doručený dopis (pokud vůbec existuje) bude stát za to. Těším se na dobu, kdy místa poštovních úřednic budou obstarávat automaty, do kterých bych si mohl v tomhle případě alespoň kopnout.