Recyklováno z 21. 7. 2004

Trhač

  1. Když se váš čtyřnohý drahoušek vykaká na chodník, dělejte jakoby nic a co nejrychleji opusťte místo. Na připomínky kolemjdoucích nereagujte. Případnému městskému strážníkovi tvrďte do očí, že TO už tam bylo. Na jeho upozornění, že celý akt pozoroval zpovzdálí se jej zeptejte, zda nemá na práci nic jiného než vás špehovat a že na náměstí zase určitě řádí kapsáři a on se tady fláká a že si budete stěžovat jeho nadřízeným. Po zapsání jeho služebního čísla v klidu odejděte.
  2. Udělá-li váš mazlíček loužičku ve výtahu, zastavte neprodleně výtah tlačítkem STOP, stiskněte nejbližší vyšší patro, zde vystupte a opatrně pokračujte po schodech. Potkáte-li některého ze sousedů, kterému je divné, že jdete z pátého patra pěšky se psem, proneste něco o zdravém těle a duchu a pokračujte. Pokud potkáte dole u dveří výtahu někoho ze sousedů nadávajícího na „ty blbé pejskaře“, sveďte to „na toho ožralu z devítky“.
  3. Svého miláčka nikdy nemyjte doma. Využijte k tomu veřejných neplacených vodních ploch, kde si vás jistě zamilují rodiče koupajících se malých dětí. Pokud by se snad našel nějaký hnidopich, kterému by vadilo, že váš pejsánek proplouvá mezi jeho dětmi, občas se vyčůrá na břeh a po vyběhnutí z vody zcela neomylně zamíří na jeho deku, kde se otřepáním zbaví přebytečné vody, nazvěte ho buranem, který nemá rád zvířata. Na jeho dotaz, proč nejdete se svým psem na vedlejší břeh, když je tam volno, mu vmeťte do tváře ať tam jde on. Pokud se bude bránit, že on tady byl první, ignorujte jej.
  4. Na veřejných prostranstvích, kde není vysloveně napsáno „Zákaz volného pobíhání psů“ rozhodně nedávejte svému broučkovi košík ani vodítko a to ani v případě, že váží skoro jako vy. Není nic nepříjemnějšího, než když váš svéhlavý drobeček vyrazí za vůní hárající feny na druhé straně parku a vy jste nuceni jej chtě nechtě doprovázet letem plavmo.
  5. Pokud vaše chundelaté potěšení povalí v parku hrající si dítě, je to naprosto v pořádku. Vysvětlete ječící matce, že i když váš drobeček je větší než její dítko, je to vlastně ještě štěně a tudíž má právo si hrát. S čímkoli a kýmkoli. A beztak jej vyprovokovalo samo dítě. Pokud jekot neustává, ignorujte jej.

Publikováno na CZ-Pes.