Že zrovna poslední pracovní den musí být venku tak ošklivě zataženo, až šedivo. Vítejte zpět, mé depresivní nálady související se změnami počasí. Někdy si říkám, že bych mohl předpovídat počasí. „Jak bude zítra? Blbě! Hezký večer.“

Náladě nepřidávají ani kováříčci na lešení protějšího domu, kteří od rána otloukají omítku. Vypadá to, jakoby v Ostravě byla jediná stavební firma. Na lešení totiž visí cedule „Zde staví – Kdo jiný … – VOKD“. Ty zvony, ty zvony!

Čím si tak spravit náladu? Co třeba pohledem na geniální japonské parkoviště? Tak z toho by se nedostala ani Kouzelnice. Jak dostane ven své auto nešťastník v páté řadě a třetím sloupci? Že by jeřábem?

No nic, přitvrdíme. Upozornění pro čtenáře nemocné epilepsií (hernajs, to je dneska jak reklama na server Lekarna.cz) – NEKLIKEJTE! Když už kliknete, rozhodně NEHÝBEJTE myší v levém menu. Standa je docela oblíben. Dokonce tak, že se stal inspirací ke skladbě „Standa“ (zde je text). Já vás varoval…

Dnes nad ránem jsem dočetl poslední publikovanou kapitolu (25) páté části Harryho Pottera. Probůh, co budu dělat těch deset dní, než vyjde zbytek? Skončilo to zrovna v nejlepším. Pátý díl mi přijde o něco temnější, než předchozí. Nebudu prozrazovat víc, než řekla madam Rowlingová v rozhovoru publikovaném v MF Dnes. Dojde i na love story. A nový učitel obrany proti černé magii – darmo mluvit. Představuji si ji jako tu nepříjemnou Roz z filmu Příšerky, s.r.o..

Což takhle zlepšit si náladu jídlem? Na oběd jsou špagety s vepřovým masem. To nedokážou pokazit snad ani takoví umělci. Tedy doufám.

No asi ne. Osvědčený recept na zlepšení nálady jsou vtipy z Ruska. A to je všechno. Tádydádydádydá…