Malý přišel v pátek ze školy s horečkou (38). Pavla se dneska probudila s bolestí v krku. Velká dnes ráno vstala taky s horečkou (37,5). Nesnáším zimu a dětské nemoce. Přitom bych to měl být já, kdo dneska zalehne chrchlajíc a smrkajíc do postele.

Já přece strávil včera pět hodin v zimě venku nalehko u cirkulárky, hoblovky a nakonec se smirkem v ruce. Proč? Hrál jsem si na Ježíška 🙂 Při návštěvě u známých v Praze děti nadchla hračka jejich syna – dřevěný kostičkový systém Kapla. Do té doby jsem nevěděl, že něco takového existuje. Základní balení obsahuje 200 kostek o rozměrech 100 x 20 x 8 mm a dají se z toho postavit skvělé věci. Když jsem se zeptal na cenu, lehce mě zamrazilo. Přece jen – 1299,- za 200 dřevěných kostiček mi přišlo trochu moc. A protože mám šikovného a hlavně potřebnými nástroji a přístroji vybaveného kamaráda, vylíhl se mi v hlavě nápad, jak ušetřit. Ze starých dvoucentimetrových desek jsme nejprve nařezali lišty, které po projetí hoblovkou dostaly ten správný povrch. Pak už jen opatrně nařezat na 9 cm dlouhé dílky a ručně obrousit. Výsledek? 430 kostiček a dva promrzlí, hlukem dřevozpracujících strojů polohluší lidé. Už chápu, proč je to tak drahé… Doufám, že děti budou šťastné.

Samozřejmě, že náš výrobek se nedá srovnat s kvalitou piniových destiček, ale myslím, že svůj účel splní. Holt, bohatší lidé si koupí originál a my, chudší, ale manuálně zručnější rádi vymrzneme pro šťastný pohled našich dětí.

Po kliknutí uvidíte celé obrázky.
Krabice Jednodušší stavba Složitější stavba

Doplněno: tak Malý s Velkou mají kloktat šalvěj a Pavla dostala antibiotika…