Představte si, že leta parkujete na určitém místě. Víte, že je tam dopravní značka informující o tom, že zde mohou parkovat jen policisté, či invalidi, či invalidní policisté a proto parkujete vždy před tímto místem, jsa již poučeni. Jednou takhle večer zaparkujete a jdete spát. Dva dny nato vám volá kamarád, že vám asi brzy odtáhnou auto, že se změnilo značení. Nechápete, vyběhnete z práce a na místě zjišťujete, že značka, která upozorňovala na invalidní policisty, změnila text.

Co dodat...

Co dodat...

Máte pocit, že jste už tady něco podobného četli? Máte pravdu. Před čtyřmi lety jsem se tu podivoval nad hovadností úředníků, kteří umístí značku za strom tak, aby si ji pravidelně parkující jedinec nevšiml a pak kasírují za odtah. Tak teď na to šli jinak. Na značce, která tam byla čtyři roky, změnili text a posunuli ji kousek dozadu. A už ne jen jedno místo, rovnou tři si zabrali.

Klidně mě nazvěte slepcem. Pokud jste zvyklí po zaparkování vystoupit z vozu, obejít široké okolí a zkontrolovat, jestli se nezměnily dopravní předpisy, skláním se před vámi.

Už tak je problém normálně zaparkovat i s tou kartou za 600 korun ročně ve věčně přeplněném městě. Navrhuji, aby si policejní úřednící, sídlící v budově naproti, vyhradili celou naši ulici. Garáž pod radnicí je stejně nevyužívaná a co se zbytečnými penězi, ne, co, kucí?

Mimochodem, zajímalo by mě, jak mají parkování pořešené na Slavíčkově ulici, kde parkují vozy po obou stranách ulice, která je široká na šířku tří vozů vedle sebe. Že by tam bydlel nějaký policejní papaláš?!