Všímavější návštěvníci určitě zaregistrovali nový obdélníček v pravém sloupci s nápisem „Are You In My TOPSPOTS“. O co jde? O nic menšího než o prachy 🙂

Princip je ten, že si kdokoli může předplatit umístění textového odkazu na svůj web právě v tom obdélníčku tady na E-deníku. Systém je nastaven tak, že za 10 dolarů poslaných přes Paypal tu bude jeho odkaz viset celých 30 dní. Službu Topspots provozuje server ScratchBack. Pokud se tam zaregistrujete, můžete si založit libovolné množství tzv. widgets, které pak umístíte na své stránky. Každy widget může zobrazovat 5 až 20 odkazů, odkazy mohou být textové, nebo obrázkové, lze nastavit délka zobrazení jednotlivých odkazů (den, týden, měsíc, nebo automatický výmaz při tlačenici), lze nastavit moderování odkazů, takže pak máte plnou kontrolu nad obsahem a samozřejmě lze nastavit částka za umístění jednoho odkazu.

Jak vidno ze dvou prodaných odkazů, opravdu to funguje. Máte-li tedy zájem o umístění odkazu na tomto weblogu, který navštíví zhruba 2000 čtenářů denně, stačí kliknout na „Get In My Top Spots“, zadat odkaz, text odkazu bez diakritiky a zaplatit přes PayPal.

Tip: canik.cz