Blíží se 29. červen 2007 – termín začátku prodeje revoluční novinky v mobilní komunikaci – iPhone. Den, kdy přestanou platit známé pravdy. Den, kdy pravděpodobně přestanou platit i fyzikální zákony, neboť miliony nadšených vlastníků této kouzelné krabičky se budou vznášet vzduchem jako u vytržení a nevěřícně budou matlat po displeji několika prsty současně a vydávat zvuky, v nichž budou převažovat slova „Wow!“, „Och!“, „Great!“ či „Holy Shit!“.

Konec srandy, pojďme k věci.

Vlastníte mobilní telefon s operačním systémem Windows Mobile a rádi zkoušíte nové věci? Pak můžete mít „iPhone“ už dnes! Stačí stáhnout a rozbalit tento balíček (více informací) a podle přiloženého návodu jej přemístit do telefonu a aktivovat. A pak už si můžete vychutnat úvodní obrazovku s rybičkami, k jejímuž odemknutí slouží ten pěkný animovaný posuvník dole.

Výsledek aplikovaný na můj ASUS P525 můžete vidět na tomto videu:

Pokud se vám žádné video nezobrazuje, zkuste kliknout na přímý odkaz.

Co se týče launcheru, který se objeví po odemknutí, jednotlivé ikony jsou (kromě popisky) plně konfigurovatelné pomocí INI souboru. Launcher má bohužel jednu nevýhodu – pokud jej namapujete na některou z kláves, každé spuštění spustí novou kopii, ale to už autor zřejmě ví a pracuje na nápravě.

iPhone si pravděpodobně nekoupím, protože přece jen jde v podstatě o obyčejný telefon, do kterého nemůžu jen tak instalovat co se mi zachce, ale přiznám se, že se mi prostředí i ovládání líbí. Obávám se ale, že zaváděcí cena bude mírně řečeno nechutná.

Upozornění na závěr
Pomocí zde popisované úpravy nezískáte skutečný iPhone. Váš běžný dotykový displej se nezmění v multidotykový a při otočení vašeho přístroje o 90 stupňu zůstane obrazovka na stejném místě.

Ale i přesto – vypadá to pěkně, ne?