Dnes v šest hodin odpoledne to vypukne. Amerika se otřese v základech a několik prodejen firmy Apple možná lehne popelem. Statisíce nedočkavců, toužících po zázraku z jiného světa jménem iPhone, vezmou útokem každou z prodejen a řeknu vám, nechtěl bych být na místě prodavače, kterému rozlícený příslušník největšího a nejinteligentnějšího národa světa bude vyhrožovat několika žalobami poté, co se doví, že ty tři dny bivakoval před krámem zbytečně, neboť poslední iPhone si odnesla támhleta plnoštíhlá paní, která zrovna opouští prodejnu v nábožném vytržení.

Sevřené šiky natěšených zatím vyčkávají jako Blaničtí rytíři ve skrytu svých deštníků tak, jako to kdysi bylo u nás před prodejnami Mototechny…

Fronta na banány? Kdepak…

V diskusi na Mobilmanii jsem se dočetl, že i někteří z těch bohatších občanů Čech, Moravy a Slezska si pro ten zázrak osobně zaletí. No nechtěl bych zažít to zklamání, až se doma budou marně snažit nacpat tam SIM kartu (podle některých informací má iPhone interní, nevyměnitelnou kartu), nebo až zjistí, že ty bludy, kterými je odrazovali lidé v diskusi o tom, že iPhone funguje jen v síti AT&T, byly pravdivé. Nezávidím odblokovávačům v nonstop bazarech, až jim houfy nových ajfonistů budou nabízet cokoli za odblokování „tohodle skvělýho ájfounu, kerej mám z Ameriky vyď, vole. Nějak to prostě vodemkni, ať můžu volat mladý!“.

Zbytek nás „normálních“, kterých se tato zábava tupých mas zatím netýká, si alespoň můžeme vystříhnout a slepit odlehčenou verzi iPhonu, která kromě absence dotykového displeje umí téměř vše, co skutečný, případně si vyzkoušet na emulátoru, jak bude vypadat displej po několika dnech, či měsících používání.

Nesehnali jste skutečný? Udělejte si papírový! (Zdroj).

A nebo si za desetinu částky za nový iPhone koupit obyčejný telefon.

Doplněno 11:10

Chvilku po publikování článku mi přišla e-mailem fotografie prvního zřejmě funkčního vzorku iPhone v České republice. Vzhledem k době začátku prodeje se bude jednat zřejmě o předprodejní kus.

První iPhone v ČR