Znáte server homervsbender.com? Jde o to, že animované postavičky ze Simpsnových a Futuramy se vsadily, jestli Homer sní víc koblih, než Bender vypije piv. Mlaďoch, či týnejdžr se zaregistruje, vybere si jednu z postaviček, které chce pomáhat, získá jedinečný odkaz a pokud se mu podaří přesvědčit ke kliknutí více spolužáků, než má Franta odvedle, tak vyhraje. Možná. Zábava pro internetovou omladinu s možností výhry až 700 korun. Alespoň podle slov zřizovatelů. Podle mě velký reklamní podvod.

Před časem tuhle hříčku objevila moje dcera a z legrace se tam zaregistrovala. Vidina obohacení kapesného jí viditelně otřásla. Pak obeslala spoustu kamarádek a jak už to bývá, cpala odkaz na své hlasování kam se dá. Nevím, jak dlouho už tenhle server funguje, ale dcerka se zapojila chvíli před koncem minulého kola. Dostala se do první desítky, načež kolo skončilo. Kupodivu body zůstaly a tak v dalším kole byla náhle na prvním místě. Už při konci minulého kola jsem si všiml, že těsně před koncem (na stránkách je počítadlo dní, hodin a minut do konce kola) se na prvním místě objevil obrovským skokem jakýsi do té doby neznámý hráč. Inu co, asi nějaký spambot.

Dcerka – skeptička před pár dny nadnesla zajímavou myšlenku, že to bude někdo ze zřizovatelů, protože proč by měli někomu vyplácet peníze? To stálo za zamyšlení a já jsem si uvědomil, že pokud by jim šlo o co nejvíce návštěv a reklamních prokliků, je tohle ideální šance.

Dcerka měla zřejmě pravdu. Ještě před dvěma dny byl stav takovýto:

Stav před dvěma dny

A ejhle, co dnes, 12 hodin před koncem soutěže? Opět jakýsi anonym, který se ladným skokem Sergeje Bubky rázem ocitl na prvním místě. Vot éto paradoksy…

Stav dnes

O nic nejde, jde přece jen o hru, nebo ne?