Včera jsem byl darovat svou životodárnou tekutinu a protože jsem měl pořadové číslo 3, v půl osmé jsem byl hotov a tak jsem mohl zbylý čas využít k návštěvě plaveckého bazénu Sareza. Každé úterý tam Malý chodí se třídou a učí se plavat. Vzal jsem si foťák, abych si udělal pár jeho plaveckých momentek. Bufet, ze kterého jde vidět na bazén, byl ještě zavřený a tak jsem využil otevřený balkon, který se táhne po celé délce bazénu a většinou je z mě neznámých důvodů uzamčen. Sedl jsem si, vytáhl foťák, střídavě čistil zamlženou čočku a hledal v bazénu Malého. Když jsem ho konečně objevil, zamával jsem mu a chystal se pořídit nějaké to foto. Ozval se klakson, kterému jsem zpočátku nevěnoval pozornost (asi se někdo topí nebo co). Po chvilce dorazil na balkon chlapík v bílém (dle mého plavčík), se kterým jsme si vyměnili těchto několik vět:
On: „Vy tady fotíte?“
Já: „Ano, fotím syna (jméno a příjmení). Támhle ten maličky pod můstkem.“
On: „Ale to nemůžete.“
Já: „Proč? Tady se nesmí fotit?“
On: „…(chvilku přemýšlí)…ne“
Já: „Aha, ale manželka tu byla minulý týden a taky fotila. Fotky nevyšly, proto jsem tu dneska já.“
On: „Hmmm…a já navíc stejně musím zamknout balkon.“
Já: „Aha. A ani dívat se nemůžu jak plave?“
On: „Můžete se dívat z bufetu. Za chvilku ho otvírají.“

Bufet otevřeli až za 40 minut, což mi bylo k ničemu, protože to už plavání končilo. Sedl jsem si venku na lavičku a rudý vzteky jsem si přeříkával, co jsem mu mohl říct („Děláte si legraci? Tak já si vemu volno z práce, abych udělal fotky a vy mě vyhodíte???“) a co jsem mu neřekl, protože mě vyvedl z míry. Připadal jsem si v tu chvíli, jako člověk z titulku tohoto příspěvku.

Jasně. Beru, že kdyby si nějaký úchyl fotil mé dítě, nebyl bych nadšený. Ale jednak jsem se tomu plavčíkovi (nebo co to bylo) představil a druhak jsem mu řekl, koho a proč chci fotit. Ostatně, mohl jsem dopadnout hůř. Taky na mě mohli poslat ochranku, jako svého času na několik lidí v centru Nový Smíchov. Ale osobně si myslím, že pokud se v daném objektu nesmí fotografovat, mělo by to být výrazně označeno u vstupu, což v tomto případě není.

Jsem zvědav, co mi odpoví na dotaz ohledně focení, který jsem poslal ze stránek Sareza – mimochodem gratuluji. Nechat si udělat webovou prezentaci JEN ve flashi, to se jen tak nevidí.