Jeden můj známý mě poprosil, abych zahlasoval pro jeho syna na stránce v soutěži www.doprovodhracu.cz, kterou pořádá známý výrobce kvalitní a zdravé stravy. Konec ironie. Na stránce informací o soutěži se můžeme dočíst, že „…Doprovod hráčů jsou děti, které vedou za ruku fotbalisty na hřiště k zápasům na UEFA EURO 2008™. Možnost vyslat tyto děti má pouze McDonald’s™, oficiální partner UEFA EURO 2008™…“. Zajímavý počin.

Hlasuju pro něj každý den, jak je v pravidlech, protože tvůrce internetové aplikace to ošefoval tak, že z jedné IP adresy lze hlasovat jen jednou za den. To je fér a klučina už má pěkných 5647 hlasů.

Nějakou neprozřetelností mě napadlo podívat se, jak jsou na tom ostatní děti a zavítal jsem na stránku Top 10. Buď něco dělám špatně, nebo soutěž probíhá už několik let. Jinak si nedokážu vysvětlit, že děti v první desítce mají řádově stovky tisíc hlasů (konkrétně hošík na prvním místě má těžko uvěřitelných 252825 hlasů). Soutěž probíhá od 15. 02. 2008. Chlapec zřejmě pochází z velice košaté rodiny, protože prostým výpočtem za použití prstů na rukou i nohou mi vychází, že kdyby jeho řekněme 8 členná rodina každý z těch 34 dní klikla jednou na všech 10 hvězdiček (jak je v pravidlech a jinak by to nemělo jít), měl by teď chlapec pěkných 272 2720 hlasů. Prostým pohledem na ta dvě čísla se mi dere na jazyk hláška našich polských spoluobčanů: ku*vamať, tu což něgra.

Doprovod hráču - rodiče jsou podvodníci?

Nechci apelovat na svědomí rodičů – šikulů. Ostatně, kdo nepodváděl v internetovém hlasování, ať hodí myší. Ale co je moc, to je příliš. „Naše redakce bude celou kauzu sledovat a pokud nedojde při uzavření soutěže k výmazu těchto zjevně uměle nahnaných hlasů, podáme protest k mezinárodní soudní stolici.“ A nebo prostě na to hodíme stolici. Když nejde o život, jde o …

Již dopředu přeji všem šťastným vylosovaným dětem hezký zájezd a krásný kulturní zážitek, podložený vědomím, že když máte šikovného tatínka ajťáka, jde všechno. Jdu si do Librexu koupit knihu „Hackování„.