Jinak si nedovedu vysvětlit zmršení funkčnosti skvělého serveru spoluzaci.cz, který jsem donedávna také používal. Hack byl proveden pravděpodobně někdy mezi 16:30, kdy jsem ještě prohlížel dokumenty ve staré verzi a 20:00, kdy už se na mě zašklebila nová verze. Čert vem redesign, horší zlo je v tom, že úplně zmizela sekce DOKUMENTY a pro používání musí mít člověk e-mailovou adresu, která má za zavináčem seznam.cz. Jestliže tvůrci tohoto skvělého systému zatoužili po finančním zhodnocení své několikaleté práce, proč se museli obrátit právě na firmu Seznam?

Diletanti na Seznamu

Rozhořčení uživatelé si o tom myslí své. Stačí si pročíst diskusi zde.

Tak mě napadá: Ivo, jestli je tohle tvůj nápad, popadni co nejdelší pletací jehlici a šup s ní do elektrické zásuvky. Třeba se ti rozsvítí. Jinak tě ty stovky nespokojených uživatelů pravděpodobně ukamenují.

Doplněno
Ivo si vzal mou radu s pletací jehlicí zřejmě k srdci, neboť právě vyšlo tiskové prohlášení. Tisíce uživatelů opět spokojeně vydechnou. Na druhou stranu ale – Ivo tam píše, že služba byla spuštěna omylem. Nedokážu si vysvětlit, jak něco takového může někdo vypustit z úst. Tohle prohlašují mé dvě ratolesti, když doma něco provedou 🙂

Na závěr citát jednoho z nespokojených uživatelů:

Jak se taková ne zcela odladěná verze „spouští omylem“? A kdo za tento „omyl“ zaplatí? Vy si asi vážně stále neuvědomujete vážnost situace! Tohle není o špatně fungujícím programu. Tohle je o protiprávním zveřejnění osobních údajů několika set tisíc osob! Vážně si myslíte, že stačí nahodit starou verzi Spolužáků a jede se dál? To snad ne!