POZOR!!! SPOILERY!!!
Pokud seriál Dexter neznáte a plánujete jej v budoucnu shlédnout, případně máte rozkoukanou některou ze sérií, okamžitě zavřete oči a poslepu vypněte počítač.

Dexter

Tenhle zápisek píšu z iPhonu na WC, protože tam mě napadají ty nejlepší myšlenky (nechápu proč). Zítra večer (u nás až v pondělí) skončí pátá série mého momentálně nejoblíbenějšího seriálu Dexter. Pro ty, kdo ho neznají, zacituji ze serveru edna.cz:

Zabili jste někdy někoho? Znásilnili jste někdy někoho? Ublížili jste někdy dítěti? Sedí na vás popis „zločinec, který nikdy za své činy nezaplatil tak, jak měl“? Pak se bojte. Protože Dexter si pro vás přijde. A dostane to, po čem touží. Vaši smrt.

Zatím všechny série končily nějak nečekaně a většinou překvapivě. Aktuální pětka na to, že má před sebou už jen jeden díl, toho má docela hodně co řešit ve zbývajících 50 minutách. Nicméně proč to píšu…

Po shlédnutí upoutávky na poslední díl se mi spojilo něco z předchozího dílu a napadlo mě, jak by tuhle sérii mohli tvůrci zakončit. Následující odstavce jsou čistě mou osobní dedukcí a píšu je sem jen proto, abych pak mohl říkat „Vidíte? Dyk sem to říkal!“ 😉 Pokud vám vadí časté používání slova „nějak“, ani nečtěte dál.

SPOILER

Většina z vás už ví, že je ohlášena šestá série, takže náš oblíbený vykonavatel spravedlnosti rozhodně zítra nebude polapen. Všichni si jistě všimli, co se stalo Quinnovi s botou při odchodu od dodávky. Debora viděla Quinna s Liddym a ví, že byl Liddy křivák. Dá si nějak dohromady jedna plus jedna a začne čmuchat. Nějak se musí dostat k DNA na botě a Quinna obviní. Tomu už pak musí být jasné, že v tom má nějak prsty Dexter. Dojde k jejich vzájemnému rozhovoru, kde ho Dexter zasvětí do celé akce jeho pomoci Lumen (ovšem o Temném pasažérovi taktně pomlčí). Následně společně vymyslí plán, jak Quinna očistit výměnou za Quinnovu účast v hledání Lumen.

Poslední záběr v upoutávce měl navodit dojem, že Debora objeví Dextra při něčem nekalém, ale je to jen práce šikovného střihače.

Bohužel s Quinnem (v této sérii mnohem sympatičtějším, než v předešlé) to, co se týče užívání si výhod důchodového pojištění, nevypadá příliš růžově. Ví toho dost a Liddyho smrt si musí dát do souvislosti s Dextrem. Dexter se bude snažit nějak mu pomoct z toho obvinění, aby znemožnil Quinnovi vypovídat, o čem s ním mluvil Liddy. Nehoda z upoutávky vypadala poměrně tragicky…

A poznámka na závěr: nevim, jestli zahodit notebook s usvědčujícím videem do moře je zrovna dobrý nápad, na druhou stranu beru, že v tu chvíli byl Dexter pod extrémním tlakem.

Tak zítra.

Tik… Tik… Tik…

Tento článek vznikl jako test funkčnosti SEO odkazů. Napadlo mě, že v předvečer velkého finále by článek s takovýmto nadpisem mohl přilákat z vyhledávačů kvantum čtenářů jak od nás, tak z ciziny. Tak schválně. Za jak dlouho od vydání jich bude řekněme tisíc? Jo a toho, kdo tohle čte, zdravim 😉