Jako první mám tu čest předložit širé internetové veřejnosti nové dílo naší malé domácí spisovatelky. Uvařte si kávu, pohodlně se usaďte a nechte se unést Dobrodružstvím ve vlaku.

Dobrodružství ve vlaku

1. kapitola
Francouzská polévka

Stalo se to tenkrát, když slavná herečka Jolie Masterová jela z Chicaga do Hollywoodu. Jela vlakem 1. třídy s přítelem Jaksonem Kolinsem. Ještě s ní jela nejlepší kamarádka Duffé Gregoria z Francie.

Jolie a Jakson spolu měli kupé hned vedle kupé od Duffé. Jolie už plánovala svatbu, protože Jaksona milovala a on jí jakbysmet. A teď k příběhu. Vše to začalo jednoho krásného večera. Jolie, Jakson a Duffé právě večeřeli.

„Dchahoššku Žolienko. Chchutná políveššcha? Pcho mně delikatesa“ povída Duffé česko-francouzsky.

„Moc dobré Duffé. Tvůj recept?“ odpověděla Jolie.

„Babiššin. A co tobě dchahý Žechsonchu? Chutná?“ zeptala se Duffé Jaksona.

„Moc dobrá Duffé. Zlato kde jsme teď a kdy dorazíme do Hollywoodu?“ zeptal se Jakson Jolie.

„Jsme asi mezi Chicagem a Hollywoodem.“ odpověděla z úsměvem Jolie a políbila Jaksona na tvář.

Do místnosti vstoupil číšník Wilis a kuchař Žán Lrik Reperou. Kuchař Lrik se velice líbil Duffé a Duffé se zase líbila jemu. Ještě k tomu byl také Francouz. Wilis promluvil.

„Budete si ráčit ještě něco přát?“ řekl s úklonou. „Makchachóny? Špagety? Ma specialis? Šneky? Pchavé Fchancouzské!“, řekl a s úsměvem pohlédl na Duffé.

„Já jsem syta.“ řekla Jolie a zvedla se ze židle.

„Já už také půjdu do svého kupé. A co ty Duffé?“ řekl Jakson a obrátil se na Duffé.

„Ještě zůstanu a vyzkouším Fchancé žnek. Vašše spesialis Pchavé Fchánc?“ a obrátila se s úsměvem na Žán Lrika.

„Tak papa Duffé. Kdyby něco, přijď nebo zavolej.“ řekli Jolie a Jakson a pomalu odcházeli z jídelny.

2. kapitola
Wilisův zákrok

Uběhlo asi pět minut co Jolie s Jaksonem odešli. Duffé zůstala v jídelně sama. Jen z kuchyně slyšela prskání. „To se asi pečou šneci“ řekla si.

Mezitím v kuchyni
„Wile podej mi Pepch a sůl.“ řekl Žán Lrik.

„Jídlo pcho mamazela Duffé musí býť delikatesa.“ Wilis hmátl po solničce. Podal jí Lrikovi. „Dik.“ řekl nepřítomně Lrik. Wili začal přemýšlet. V „Lrikovy delikatesy&mňamky“ pracoval jen pro peníze, protože kuchařinu nenáviděl a Lrika ještě víc. Přemýšlel jak se Lrikovi pomstít, co mu provést? Už ho to napadlo!

„Hahahahahahahahaha!!!“ zasmál se nahlas.

„Šemu se směješ major Wilis?“ zeptal se udiveně Lrik.

„Ale…“ řekl Wilis. „Nic jen jsem si vzpomněl na jednu srandovní příhodu Lriku.“ řekl a zařval: „Pozor šneci!!!“ Lrik se otočil a Wilis ho nakopl. Lrik se otočil, ale Wilis byl rychlejší a pánví ho pleskl do lebky. Lrik znehybněl a … Padl k zemi. Bez jediného skřeku. Byl mrtev. Wilis jakoby se probral ze sna.

„Lriku…“ škytl. „Lriku! Snad nejsi…? Prober se! Lriku!“

Zase v Jídelně
Duffé už pomalu chtěla odejít když tu náhle uslyšela ránu. A pak jakoby někdo dopadl na zem. A teď někdo křičí: „Lriku! Lriku!“ To už se Duffé neudržela, zvedla se a zamířila do kuchyně.

A teď zpátky v kuchyni
Náhle Wilis uslyšel kroky. Pak někdo zaklepal. „Co teď!“ pomyslel si zděšeně Wilis.

Přede dveřmi kuchyně
„Pane Lriku? Pane Wilisi?“ ptá se Duffé a klepe na dveře.

3.kapitola
Duffé otvírá dveře

Duffé zaklepala na dveře. Zevnitř někdo špitl: „Dále.“

Duffé vstoupila. Zhrozila se. Uvnitř uviděla Wilise jak dřepí nad… „Wilisi!!!“ zařvala a zhroutila se na zem. „To je Lrik!!!“ řekla a málem Wilisovi vrazila.

„Ty jsi ho zabil?!“ zařvala.

Mezitím v kupé Jolie a Jaksona
„Tak co zlato?“ zeptal se Jakson Jolie. Náhle se ozvalo: „Ty jsi ho zabil!?“ Jakson zmlkl a Jolie se zděsila. Oba se vyřítili z pokoje.

„Ten hlas zněl z kuchyně! Byl to hlas Duffé!“ řekl v běhu Jakson.

A teď v kuchyni
Duffé spadla na zem. Omdlela. Wilis se zděsil. Náhle se Duffé prudce zvedla a udeřila Wilise do obličeje. Ten s výkřikem klesl k zemi a ruce si tiskl na obličej. Náhle oba uslyšeli dusot dvou páru noh. „Ty Idiote!“ zaječela Duffé. Náhle se otevřely dveře a…

4. kapitola
Tak toto nikdo nečekal

„Jsme v Hollywo…Uáááááááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!“

Do pokoje vstoupí sluha Lrika San Kolins. Padne na zem. Ne není mrtvý, je v bezvědomí. Hned za ním se do kuchyně vřítí Jakson a za ním udýchaná Jolie.

„Pane na nebesích,“ zděsí se Jolie. „Co se stalo?“ zeptá se a pohlédne nejprve na Wilise, který se klepe u stolu, pak na mrtvého Lrika a nakonec na Duffé.

„Ten idiot zabil Lchika! Zabil chozumíš! Zabil! Drchž mne jinak mu nakopu ten jeho tlustej zadek!“ rozeřve se Duffé.

„Co?“ podiví se Jolie. „Zabil? Wilisi?“ a pohlédne tázavě na Wilise.

San Kolins se probere a tázavě na všechny pohlédne. Mezitím Wilis všem s občasným vzlykotem poví jak to bylo. San Kolins, také kamarád Lrika se rozpláče. Duffé ho začne utěšovat. V tom se stane něco nečekaného. Něco co by opravdu nikdo, ano NIKDO nečekal.

„Co je to tu za randál?! Auvajs má hlava. Co se stalo? San Kolinsi proč brečíš? OH! Duffé… Šneci, ano, ano! Sakra spálili se! Wilisi!“

5. kapitola
Žán Lrik Reperou a Duffé Gregoria aneb svatba ve vlaku

Lrik se probral! Duffé se neudržela a… Objala pana Lrika! Lrik se začervenal a Duffé ztuhla. Před očima všech ho objala!!! „OH!“
řekla a začervenala se. Jolie se však usmála a ostatní se přidali. No teď snad ani říkat nemusím, co se dělo dál. 😉 Svatba! A dokonce dvakrát! Major Lrik s mamazela Duffé Gregoria a madam Jolie Masterová s Jaksonem Kolinsem. Při velké duo svatební večeři se Duffé obrátila k Lrikovi.

„Oh dchahý Lchiku je to Bonžůch!“

Lrik se na ní s úsměvem podíval.

„Oh děkuji má Duffé.“ A políbil jí ruku. Jolie mezitím stlala postel v jejím pokoji v kupé od ní a Jaksona. Někdo zaklepal. Jolie se na tvář vloudil úsměv. „Dále.“ řekla. Dovnitř vstoupil San Kolins. „Drahá dámo.“ Začal s úsměvem. „Jsme v Hollywoodu.“ dořekl a odešel. A tak končí příběh. A chcete vědět co bylo dál? Kapitola 6. Neboli dodatková Vám popíše v kostce co se každému hrdinovy tohoto příběhu stalo dál. Tak tedy…

Konec příběhu Dobrodružství ve vlaku.

6. kapitola
Dodatková kapitola A co bylo dál?

Teď se podíváme na to, co potkalo každého hrdinu příběhu DOBRODRUŽSTVÍ VE VLAKU.

Jolie a Jakson Kolinsovi
Tak těmto dvěma v životě štěstí přálo. Po svatbě se jím narodila dcera LILIAN KOLINSOVÁ. Jolie se stala ještě slavnější herečkou a Jakson se stal slavným filmovým režisérem. Jak Lilian vyrostla, vdala se za Kolina Gregoriho a stala se tak jako máma slavnou herečkou. Jolie zemřela v 90 letech na rakovinu prsu. Jakson se pak dal k nejslavnějším režisérům a ke konci svého života napsal knihu Hajdi a Liliop a Zuzanka a zlatý zámek.
Zemřel jako 99-letý vdovec.

Žán Lrik Reperou s Duffé
Těm už štěstí tak nepřálo. Po odjezdu z Česka do Francie se jim narodila dcera Tchechekola, kterou ve 4 letech přejelo auto. Lrik to psychicky nezvládl a tak rok po neštěstí umřel. Duffé odjela do Polska, kde se po 2 letech vdala za bohatého kupce Frederika. Jejich manželství však skončilo rozvodem. Pak Duffé 30 let žila sama a tak ve svých 76 letech zemřela.

Wilis Hendoraba
Po příjezdu vlaku do Hollywoodu byl zatčen za úmysl zabít. Z kriminálu ho však osvobodil San Kolins, se kterým pak spáchal mnoho zločinů. Zemřel ve vězení, kde ho zabil vězeňský soused.

San Kolins
Se přidal ke slavné bandě kriminálníků. V 35 letech vysvobodil dávného přítele Wilise z vězení, se kterým pak spáchal mnoho zločinů. Pak ale Wilise zatkli a tak se San Kolins přidal k Roterdamovi Kepplimu. Pak ale policie zatkla Keepliho a tak Kolins musel žít sám. Umřel v 63 letech a to sebevraždou. Skočil z 9. patra. Na místě byl mrtev.

Dodatek 2 a to od autora knihy
Psaní povídek je mou nejoblíbenější věcí. Ještě víc mne však baví kreslit. Ano! Spisovatelka a ilustrátorka. Je to můj velký sen. Teď je mi 10 let a až budu velká, chtěla bych ten sen uskutečnit. Napsala jsem už jednu knihu (říkam tomu kniha i když je to pětikapitolová pidi knížka) a to Hltači lidstva nebo kratičké fejetónky První sníh, Děsivá bouře a několik dalších. Také chci být novinářkou. Chodím do Novinářů. Tak tedy příjemné čtení a ať se vám má kniha líbí.